1.Sınıf Proje Konuları - 1.Sınıf Proje Görevleri

Ebru

New Member
HAYAT BıLGıSı

Atatürk albümü hazırlanması
Çocukluğunuz ve ailenizle ilgili araştırma yapıp bir albüm oluşturmanız isteniyor.
Çevredeki kişilerden yararlanarak geçmişte giyilen kıyafetleri araştırıp değişiklikleri karşılaştıran bir kitapçık oluşturunuz.
Eskiden oynanan oyunları çevrenizdeki büyüklerden öğrenerek sınıftaki arkadaşlarınıza öğretmenizi istiyoruz. (topla oynanan oyunlar, zekâ oyunları, bahçede oynanan oyunlar vb.)
Her öğrencinin kendi doğduğun ayın takvimini yapıp, doğduğun mevsim ile ilgili resimlerle süslenmesi
Ailemizi oluşturan kişilerin resimlerinin bir kağıda yapıştırılması, resim altlarına isimlerinin , kim olduğunun yazılması
Gazete, dergilerden hayvan resimlerinin kesilmesi kağıda yapıştırılması ve hayvanların ne ile beslendiklerinin resim altlarına yazılması

TÜRKÇE

Öğrenilen hece ve sözcüklerle metin yazma resimlendirme, hazırladığı metni sınıfa okuma
En az beş tane masal okuyarak içlerinden en beğendiğinizi seçiniz. Seçtiğiniz masalı kısa cümlelerle anlatarak ve resimleyerek bir masal kitapçığı oluşturunuz.
Noktalama işaretlerinin (nokta, virgül, soru işareti, konuşma çizgisi, ünlem) kullanıldığı yerlerin araştırılıp örnekler verielrek bir çalışma yapılması
Öğrendiğimiz harflerin küçük ve büyük şeklini yazım kurallarına göre çizgisiz kağıda yazılması ve öğrenilen sözcüklerle birlikte bir metin oluşturulması, yazılması.

MATEMATıK

Rakamların tümünü içeren bir sayı albümü oluşturulması. (Rakamı yazarak belirttiği kadar şekiller yapılacak)
Zamanı gösteren bir araç tasarlayıp resminin çizilmesi
Öğrendikleri rakamlardan (0.1.2…..20 ‘ye kadar) albüm yapılması. Çizgisiz kağıda istediği rakamın yazılması, kağıda yazdığı rakamın gösterdiği değer kadar kağıt üzerine varlık çizilip , boyanması., varlık yapıştırılması ( çiçek, araba, ev, kuş.. çizilebilir, yaprak,makarna,kibrit çöpü.. yapıştırılabilir.)
1’ den 100 kadar 1’er ve 10’ ar yazılması

GÖRSEL SANATLAR

Arkadaşlarından bir grup kurarak yada tek başına reklam veya masal canlandırması yapılması
Bir masal öğrenip sınıfta arkadaşlarına anlatması

MÜZıK

Gazete veya dergilerden müzik aletlerinin resimlerinin kesilip, yapıştırılması, altlarına isimlerinin yazılması

BEDEN EğıTıMı

En çok sevilen bir spor dalı hakkında araştırma yapılması
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst