10 Eylül 2012 Öğretmen Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? Meb Öğretmen Ataması Sonuç

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici

2012 Eylül Dönemi Öğretmen Atamaları 10 Eylül tarihinde yapılacak. 2012 Eylül Öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?2012 öğretmen atama sonuçları , öğretmen atama sonuçları sorgulama , atama sonuçları 2012 , 10 Eylül öğretman atama sonuçları , Öğretman atama sonuçları 10 Eylül 2012 ne zaman açıklanır?ışte 10 Eylül 2012 Öğretmen atama sonuçları ve tüm bilgiler ile ayrıntılar...

MEB 2012 öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

40 bin öğretmen ataması 10 Eylül'de yapılacak. Başvurular 3 Eylül'de başladı.Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 10 Eylül'de 40 bin öğretmenin ataması yapılacak dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 40 bin öğretmen ataması için Başöğretmen Salonu'nda tören düzenleyecek. Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

Yapılan açıklamada Öğretmen atamaları ile ile ilgili şu maddelere yer verildi:


1- Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere "ilk atama" yoluyla 40.000 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır. Buna ilişkin 2012-2 Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu, Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna duyurulacaktır. Başvurular, 03-09 Eylül 2012 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak olup, atamalar 10 Eylül 2012 tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Atanan öğretmenler, 11 Eylül 2012 tarihinden itibaren göreve başlayacaklardır.

Adaylar, tebligatı takiben Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce 12 - 16 Eylül 2012 tarihleri arasında uyum eğitimine alınacaklardır.

2- Mezuniyetleri itibarıyla, Sınıf Öğretmenliği alanından başka alanlara geçmek isteyenler başta olmak üzere il genelinde ihtiyaç duyulan alanlara alan değişikliği yapılacaktır. Buna ilişkin 2012 Yılı Alan Değişikliği Kılavuzu, Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr adresinde kamuoyuna duyurulacaktır. Başvurular, 10-13 Eylül 2012 tarihleri arasında alınacak olup, atamalar 14 Eylül 2012 tarihinde yapılacaktır. Atananlar, yeni görevlerine 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacaklardır.

3- 10 Mart 2012 tarihinde yapılan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerini Seçme Sınavı'nda başarılı olanların atamaları, önümüzdeki aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecektir. Buna ilişkin Kılavuz, Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna duyurulacaktır.

4- Eş durumu atamalarında, eşlerden herhangi birinin ataması norm açığı bulunmaması nedeniyle yapılamamış ise, atanan eşin ilişik kesmemişolması kaydıyla bir dilekçe ile başvurması ve il millî eğitim müdürlüğünce Bakanlığa bildirilmesi durumunda iptal işlemi gerçekleştirilecektir.

5- Zorunlu yer değiştirmeye tabi olan kamu personelinin öğretmen olan eşlerinin, 2012 yılı yaz dönemi özür durumuna bağlı yer değiştirmeler kapsamında ataması yapılamayanların durumu Bakanlığımızca değerlendirilmekte olup, konuya ilişkin çalışmalar kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır.

Etiketler: 10 eylül 2012 atama sonuçları, 2012 öğretmen ataması sonuçları ne zaman belli olur, kadrolu öğretmen ataması 2012 sonuçları, kpss10 atama sonuçları, 2012 öğretmen atama, eyül 2012 atama sonuçları, atama sonuç sayfası meb,
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst