2 bin öğretmen kayıt için şırnak'ta

Ebru

New Member
şIRNAK’a yeni atanan 2 bin 298 öğretmen, işlemlerini tamamlamak ve göreve başlamak üzere sabahın erken saatlerinde kayıt yaptırmak için şırnak ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geldi. Terör ve şiddet olayları nedeniyle yıllar önce şırnak’a öğretmenler gelmek istemezken, yeni atanan öğretmenlerin birçoğu kente aileleriyle geldi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde kurulan çadırdaki stantlarda kayıt işlemlerini yaparken aileleri de dışarıda bekledi. 2 bin 298 öğretmen atanmasına rağmen yeterli sayıda görevli bulunmadığı için işlemlerin gecikmesinden şikayet eden bazı öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesindeki çimlere oturarak kayıt sırasını bekledi.

Yeni atamalarla şırnak’ın öğretmen açığının büyük ölçüde giderildiğini belirten şırnak ıl Milli Eğitim Müdür Vekili Münir Ataman, bunun sevindirici olduğunu söyledi. Ataman, "Haziran, Temmuz, Ağustos atamalarında 2 bin 298 öğretmen ilimize atandı. Öğretmen açığının olduğu bu dönemde bu kadar öğretmenin atanması ilimiz adına büyük bir mutluluk. Eğitim adına hepimizi mutlu etti. Öğretmenlerimizin büyük bir kısmı bu gün itibarı ile göreve başladı. Kayıt yoğunluğu bir hafta devam edecek. Bu bir hafta içerisinde 2 bin 298 öğretmenimizin göreve başlamasını bekliyoruz. Ağustos atamasında atanan öğretmenlerimiz ise merkez ve Cizre’de oryantasyon kursuna tabi tutulacak. Diğer öğretmenlerimiz de kararnamelerini aldıktan sonra bağlı bulundukları okullara gidip hizmet içi eğitim ve diğer faaliyetlere başlayacak" dedi.
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr | ixfy.net| zoobi Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst