2013 Yılında 127 Bin Öğretmen Atanabilecek mi ?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Öğretmen atamaları için gerekli olan KPSS sınavına ek olarak Öğretmen Alan Sınavının getirilmesiyle birlikte değişen kadrolu öğretmen alımı, binlerce öğretmen adayının hayallerini süslemeye devam ediyor. Yıllardır atanamayan ve sınavı geçemeyen öğretmenler ise artık dışarıda kalmak istemiyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan MEB bakanı Ömer Dinçer, öğretmen ihtiyacının giderildiğini ve erken bir atamanın olmayacağını söylemiştir. Bu durum akıllara öğretmene ihtiyaç duyulmayacağını ve bu sene çok az sayıda öğretmen alınabileceği ihtimalini getirmişti. Ancak beklenen gibi bir durum olmadı.

MEB bakanı Ömer Dinçer 2013 yılında 127 bin tane öğretmene ihtiyaç duyduklarını ve Öğretmen Alan Testinin sonuçlarına göre 127 bin tane öğretmen atayacaklarını belirtti. şubatta erken atama olabilir mi? Sorularına da cevap veren Ömer Dinçer şu anda buna gerek olmadığını ve ilk sınavla birlikte öğretmenlerin atamalarının başlayacağını belirtti. Bu açıklama binlerce öğretmene derin bir nefes aldırdı.

Her ne kadar 127 bin öğretmen alınacağı duyurulsa da bu sayı şu anda atama bekleyen öğretmenlerin sayısını karşılamıyor. Yeni mezun olacak öğretmen adaylarıyla birlikte şu anda atama bekleyen öğretmen sayısın 300 bini geçtiği belirtiliyor. Ancak 127 bin öğretmenin atamasının yapılmasıyla birlikte birçok kişinin rahata kavuşacağı da gözüküyor. MEB bakanı öğretmen atama sorununa en kısa sürede çare bulunacağını ve artık okullarda yavaş yavaş vekil öğretmenlikleri kaldırılacağı sinyallerini veriyor.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst