30 Bin TL'lik Hibe Fırsatı

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


ıstanbul Kalkınma Ajansı (ıSTKA), 'Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi' temalı hibe programı için ilana çıktı.

Yapılan açıklamaya göre, ıSTKA'nın 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programları kapsamında, ''Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi'' temalı hibe programının toplam bütçesi 30 milyon lira olarak belirlendi.

Programa, yaratıcı endüstriler kapsamda ele alınan reklamcılık, mimarlık, el sanatları, sanat ve antikacılık (resim, heykel, diğer güzel sanatlar), tasarım, moda, film, müzik, gösteri sanatları (bale, dans, drama, müzikal, tiyatro, opera, kostüm tasarımı, sahne tasarımı, koreografi), yayıncılık (kitap, dergi, gazete, dijital içerik yayıncılığı), televizyon ve radyo, bilgisayar ve video oyunları sektörlerinden kar amacı gütmeyen kurumlar ve işletmeler başvurup yararlanabilecek.

Yüksek katma değer üreten ve ıstanbul'un özgünlüğünü geliştiren yaratıcı endüstrilere odaklanarak ıstanbul bölgesinin küresel rekabet gücünün artırılmasının yanı sıra sosyal kalkınma, kentsel mekan kalitesi, çevresel ve kültürel sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaçlayan program için ayrılan bütçenin 15 milyon lirası işletmeler, diğer 15 milyon lirası ise kar amacı gütmeyen kurumlar için ayrıldı.

Son başvuru tarihinin kar amacı gütmeyen kurumlar için 14 şubat 2013, işletmeler için 8 şubat 2013 olduğu programda proje başına verilecek asgari destek tutarı 200 bin lira, azami destek tutarı ise işletmelerde 400 bin lira, kar amacı gütmeyen kurumlarda 600 bin lira olarak belirlendi.

Programın öncelikleri ''Yaratıcı endüstrilerde kümelenmenin, yenilikçiliğin, girişimcilik kapasitesi ve iş geliştirmenin teşvik edilmesi, yaratıcı insan gücünün yetiştirilmesi ve ıstanbul'a çekilmesi, yaratıcı endüstrilere ilişkin farkındalığın artırılması ve yaratıcı endüstrileri destekleyecek ve geliştirecek fikri mülkiyet haklarının korunması'' olarak sıralandı.

Proje desteği için, kar amacı güden işletmelerin yanı sıra valilik, kaymakamlıklar, kamu kurumlarının il ve bölge müdürlükleri ve başkanlıkları, diğer kamu kurumlarının ilde bulunan en üst birimleri, yerel yönetimler (ıl Özel ıdaresi, belediyeler ve tüzel kişiliği haiz bağlı kuruluşları), ıstanbul Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları, üniversiteler ve üniversitelere bağlı uygulama ve araştırma merkezleri, fakülteler, yüksekokullar, enstitüler, Sanayi Odası ve Ticaret Odası, Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler, odalar, meslek örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşları başvuru yapabilecek.

AA
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst