Ağustosta Kaç Öğretmen Atanacak... ışte Açık Kontenjan Sayıları

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


AğUSTOS'TA HANGı BRANşTA KAÇ ÖğRETMEN ATANACAK


ışte 2013 Ağustosta Kaç Öğretmen Atanacak ve Resmi Açıklama Ağustosta Atanacak Öğretmen Sayısı Belli Oldu. Ayrıntılar Özel haberimizde.


Ağustos ayında ılk Açıktan ilk atama yoluyla alınacak öğretmen sayısını belirledi.

Buna göre 2013 Ağustos ayında 43 bin ya da 45 binöğretmen ataması yapılması düşünülüyor. Bu iki rakmadan biri üzerinde çalışan MEB ve maliye bürokratları rakamı bugün yarın kesinleştirmek üzereler.

Buna göre 43 bin ya da 45 bin rakamının kesinleşmesinin ardından alınacak öğretmen sayısı 7-15 Haziran tarihleri arasında kesin olarak resmi açıklama yapılarak duyurulacak.

Atamalar MEB'in daha önce ilan ettiği en çok duyulan branşlara göre kontenjanlar ayarlanarak yapılacak.

Mebbis verilerine göre banşlara göre öğretmen ihtiyaç sayıları belli oldu. Hangi branşta kaç öğretmene ihtiyaç var?

Mebbis verilerine göre banşlara göre öğretmen ihtiyaç sayıları belli oldu. Hangi branşta kaç öğretmene ihtiyaç var?

En çok açık Rehber öğretmenliğinde 17 Bin 302 olarak belirlenmiş. Rehber Öğretmenliğini 16 Bin 145 ile ıngilizce Öğretmenliği takip ediyor. Sınıf Öğretmenliği norm açığı ise 10 Bin 426 olarak belirlenmiş.ışte branşlar ve norm açıkları:


Mebbis verilerine göre banşlara göre öğretmen ihtiyaç sayıları belli oldu. Hangi branşta kaç öğretmene ihtiyaç var?

En çok açık Rehber öğretmenliğinde 17 Bin 302 olarak belirlenmiş. Rehber Öğretmenliğini 16 Bin 145 ile ıngilizce Öğretmenliği takip ediyor. Sınıf Öğretmenliği norm açığı ise 10 Bin 426 olarak belirlenmiş.

ışte branşlar ve norm açıkları:

Zihin engelliler Öğretmenliği 7700

Türkçe Öğretmenliği 8016

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3471

Sınıf Öğretmenliği 10426

Rehber Öğretmen 17302

Okul Öncesi Öğretmenliği 7190

Müzik Öğretmenliği 3671

Matematik Öğretmenliği 4047

ışt. Engelliler Sınıf Öğr. 790

ıngilizce Öğretmenliği 16145

ılköğretim Matematik Öğr. 9836

Güzel Sanatlar/Resim 1790
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst