Alan Değişikliği Hakkı Verilmeli

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Alan Değişikliği Dönüş Hakkı Geri Verilmelidir.. MEB son dönemde verdiği sözleri unutması ve ser verip sır vermemesi ile gündemde.2012 yılı yaz döneminde il dışı özür grubundan ailesinin yanına gidemeyenler, yani yer değiştiremeyenler alan değiştirdi.

Daha 26 şubatta, katıldığı TV programında "Önceliği, il dışı özür grubundan istediği yere gidemeyip alan değiştirenlere vereceğiz." diyen sayın bakan Nabi AVCI değil miydi? Hatta bu konuda şöyle bir örnek bile vermişti: "Mersinde öğretmen olarak birisi Uşak'a gitmek istiyor ama sınıf öğretmenliği ihtiyacı yok başka alanda ihtiyaç var eşine kavuşmak için zorunlu olarak alan değiştirenler var.

Hem kendileri mutsuz hem çocuklara karşı başarılı olamıyorlar eski alanlarına dönmek istiyorlar. Bulundukları yerde eski alanına geçmek isteyenlere atama döneminde öncelik vereceğiz. Eğer kendi illerinde branşlarına ait ihtiyaç yoksa başka ile gitmek isterlerse kolaylık sağlayacağız." demişti

Peki şimdi ne değişti? Aradan geçen 7 ayda verilen sözler unutuldu mu? Öğretmeni mutlu olmayan bir bakanlık haline gelen MEB, 4+4+4 sisteminin yanlış bir uygulama olduğunun ve çok fazla bir kesimi mağdur ettiğinin farkına ne zaman varacak? 4+4+4 sistemi ile 5+3+4 sisteminin farkı, bunca çalışanı mağdur etmeye değer mi?

Bir sendikanın açtığı dava ile iptal edilen alan değişikliği il içi alan değişikliği önünde duran ve yine davalık olan il dışı alan değişikliğinin de yakın zamanda iptal edilebileceği öngörülürken MEB bakalım daha ne kadar sessiz kalacak? En kısa zamanda, il dışı alan değişikliği ile yapamadığı, mutlu olmadığı alanda çalışmaya zorlanan öğretmenlerimize özrünün bulunduğu yerde, eski alanlarına geri dönüş müjdesi verilmelidir...

Etiketler: Alan Değişikliği , branş değişikliği, geçiş,alan,2013,öğretmen bölüm,değiştirmei,mahkeme
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst