ALAN SIVANI NEDıR...

kaansebati

New Member


[attachment=1606]Öğretmen adaylarının bu sene ilk kez girecekleri 2013 KPSS öğretmenlik sınavının detaylarını MÜ ıktisad Bölümü öğretim Üyesi Prof Dr. Nurdan Aslan anlatıyor


KPSS öğretmenlik sınavı öğretmen olmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Üniversitelerin eğitim fakültesi mezunları ve ilgili bölümlerinden mezun olanlar bu sınava katılabilirler. KPSS-A ile birlikte uygulanır. Cumartesi günü sabah ve öğleden sınra olmak üzere iki oturumla yapılır. Cumartesi gübü adaylar hgenel kültür ve genel yetenek sınavlarına girerler. Öğleden sonra ise eğitim bilimleri sınavına girmek zorundadırlar. KPSS A olarak adlandırılan bu sınava öğretmen adayları cumartesi sabahı oturumunda toplam 120 soru çözmek zorundadır. Bu sorulardan 60'ı genel kültür, 60'ı ise genel yetenek sorularıdır. Öğretmen adaylarına sabah oturumu için verilen süre toplam 120 dakikadır. Cumartesi günü öğleden sonraki oturumda adaylar eğitim psikolojisi, program geliştirme ve öğretim son olarak da rehberlik sorularını cevaplandırırlar. Cumartesi günü öğleden sonraki oturumda adaylar eğitim psikolojisi, program geliştirme ve öğretim son olarak da rehberlik sorularını cevaplandırırlar. Adaylar bu sınavlardan aldığı sonuçlara göre Milli Eğitim Bakanlığı'nca atanır..
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst