Ana Sınıfı Fıkraları

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
DERE KUşU VE ÇıÇEKLERBıR VARMIş BıR YOKMUş
BıR YAZ VARMIş AMA NE YAZMIş.SICAK MI SICAK.GÜNEş ÇEVREYı YAKIYORMUşGÜNLERDıR BıR DAMLA YAğMUR DÜşMEMış TOPRAğA.BÜTÜN ÇıÇEKLER BOYUNLARINI BÜKMÜşLER.SUSUZLUKTAN ÖLMEK ÜZEREYLERMış.
KENARDA BıR DERE AKIYORMUş.AMA ÇıÇEKLER DERENıN SUYUNA NASIL ULAşSINLAR!
ÇıÇEKLER AğUSTOS BÖCEğıNE YALVARMIşLAR ''BıZE DEREDEN BıRAZ SU TAşI YOKSA ÖLECEğıZ'' DEMışLER.AMA BÖCEK YERıNDEN KIPIRDAMAMIş VE ÇıÇEKLERE SU TAşIMAMIş.KELEBEğE SÖYLEMışLER.O DA GÜZEL KANATLARINI GÖSTEREREK ''SUYA YAKLAşIRSAM KANATLARIM BOZULUR'' DEMış.SONRA UÇUP GıTMış.ÇıÇEKLERıN SESıNı BıZıM DEREKUşU DUYMUş ONLARA ÇOK ACIMIş.GAGASIYLA ONLARA DEREDEN DAMLA DAMLA SU TAşIMIş.BÖYLECE ÇıÇEKLER ÖLMEKTEN KURTULMUşLAR.AMA DEREKUşU SON ÇıÇEğE DE SU GETıRDıKTEN SONRA YORGUNLUKTAN ÇıMENLERıN ÜSTÜNE DÜşMÜş.ORADA UYUYA KALMIş.
DEREKUşU UYURKEN YAğMUR BAşLAMIş.ÇıÇEKLER ÇOK SEVıNMışLER.SUYA KAVUşMUşLAR.ÖLMEKTEN KURTULMUşLAR.AMA ıÇLERıNDEN BıRı''şU DEREKUşU OLMASAYDI YAğMUR YAğANA KADAR HEPıMıZ ÇOKTAN SOLMUşTUK BıZı ASIL O KURTARDI''DEMış.
BÜTÜN ÇıÇEKLER ONU HAKLI BULMUşLAR VE DEREKUşUNU KORUMAYA KARAR VERMışLER.ÇıÇEKLER EğıLEREK YAPRAKLARINI UYUYAN DEREKUşUNUN ÜSTÜNE GERMışLER.BÖYLECE DEREKUşU YAğMURDAN HıÇ ISLANMAMIş.RAHAT RAHAT UYUMUş.AMA MASAL BU YA ÇıÇEKLERıN RENKLERı YAğMURDAN KUşUN ÜSTÜNE AKMIş.ONU RENK RENK BOYAMIş.KUş UYANDIğINDA ÖTEKı KUşLAR ''RENKLı KUş GÜZEL KUş SEN KıMSıN?''DıYE SORMUşLAR.ÇÜNKÜ ONU TANIYAMAMIşLAR.
KÜÇÜK DEREKUşU şAşIRMIş.DERENıN KENARINA UÇUP SUYA BAKMIş.SUYA BAKINCA BıRDE NE GÖRSÜN! RENKLı RENKLı TÜYLERLE BEZENMış GÜZEL BıR KUş OLMUş.TABı BUNA ÇOK SEVıNMış...
 

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
UYKUCU KıMı


ORMANDA YENı BıR GÜN BAşLIYORDU.GÜNEş UYANMIş,IşIL IşIL PARLIYORDU.YUVALARINDA UYUYAN KUşLAR UYANMIş,şARKILAR

SÖYLEMEYE BAşLAMIşLARDI.BÜTÜN GECE UYUYAN ÇıMEN BıLE U-

YANMIşTI...ORMANDAKı DERE HALA UYUYORDU.BUNU GÖREN GNEş IşIKTAN ELLERıNı UZATTI VE DEREYı GIDIKLADI.BU DOKUNUş ONU UYANDIRDI.KÜÇÜCÜK DALGALAR OYNAşMAYA VE DERE AKMAYA BAşLADI.

ORMANDAKı BÜTÜN HAYVANLAR UYANDI,AğAÇLAR UYANDI,ÇıÇEKLER UYANDI.YALNIZ UYANMAYAN BıRı VARDI KıMı,KÜÇÜK KANGURU YAVRUSU HALA UYUYORDU.ANNESıNıN KARNINDAKı CEPTE ÖYLE DERıN UYUYORDU Kı HORLADIğINI DUYABıLıRDıNıZ.

ANNE KANGURU KıMı'Yı UYANDIRMAK ıÇıN CEBıNE YAVAşÇA VURDU.KıMı'DEN SES ÇIKMADI.BıRAZ DAHA HIZLI VURDU.KıMı ALDIRIş BıLE ETMEDı.UYUMASINA DEVAM ETTı.

SONUNDA ANNESı CEBıNE ELıNı SOKTU VE UYUYAN KıMı'Yı ALDI.KÜÇÜK KıMı'NıN GÖZLERı KAPALIYDI,KULAKLARI AşAğI SARKMIşTI,KUYRUğUDA KIVRILMIşTI.ANNES ı"UYAN KıMı" DEDı,ONU ÖPTÜ,AYAğINI GIDIKLADI.KıMı GÖZÜNÜ ARALADI.ANNESı "AFERıN BENıM OğLUM" DEDı.ONU YUMUşAK OTLARIN ÜZERıNE BIRAKTI.AMA,ANNESı ONU YERE BIRAKIR BIRAKMAZ KıMı TEKRAR GÖZLERıNı KAPATTI,DERıN BıR UYKUYA DALDI.ANNESı,BU KEZ SABIRSIZLIKLA AYAğINI YERE VURDU "BAK KıMı!..." DEDı VE GÜNEşı GÖSTERDı, "ARTIK UYANMALISIN."

KıMı TEK AÇIK GÖZÜYLE GÜNEşE BAKTI,SONRA KAMAşAN GÖZÜNÜ KUYRUğU ıLE KAPATTI VE YENıDEN UYKUYA DALDI.ANNE KANGURU NE YAPACAğINI şAşIRMIşTI.BAşINI ıKı YANA SALLADI.KıMı'NıN KUYRUğUNU YÜZÜNDEN ÇEKTı ONU BıRAZ SARSTI.

ONLARI YUKARIDAN SEYREDEN GÜNEş ÜZÜLMÜşTÜ;AKLINA BıRDENBıRE BıR şEY GELDı.IşINLARINDAN BıR TANESıNı HIZLA ÇEVıRDı ÇEVıRDı VE KıMı'YE DOğRU FIRLATTI.

GÜNEş IşINI ÖNCE KıMı'NıN KUYRUğUNA ÇARPTI,SONRA ORADAN SIRTINA ATLADI VE BAşINDA şıMşEK ÇAKAR GıBı PATLADI.ZAVALLI KıMı,UYUDUğU YERDEN HAVAYA DOğRU SIÇRAMIşTI.

KıMı,KORKUDAN BAğIRARAK SAKLANACAK BıR YER ARADI,DOğRUCA YıNE ANNESıNıN YUMUşAK VE SICAK CEBıNE ATLADI.ANNESı ONU YAVAşÇA CEBıNDEN ÇIKARDI VE TEKRAR YUMUşAK OTLARIN ÜZERıNE BIRAKTI.BU KEZ KıMı UYANMIşTI,HEM DE ıYıCE UYANMIşTI.ANNESıBAşINI GÜNEşE DOğRU ÇEVıRDı,YARDIMLARI ıÇıN ONA TEşEKKÜR ETTı.

ORMANA BAKAN GÜNEşıN,YUVARLAK VE PIRIL PIRIL YÜZÜNDEBıR GÜLÜMSEME BELıRDı..
[hr]
BONCUK AşI OLUYOR


Tan ile elvan hayvanları çok severdi.Özellikle bir köpekleri olmasını çok isterlerdi.Babaları bir gün
onlara sevimli bir köpek getirdi.Çocuklar kapıyı açınca gözlerine inanamadılar.Sevinçten ne yapacaklarını şaşırmışlardı.
Tan ile Elvan köpeklerini sevip okşamak için sabırsızlanıyorlardı.
Ona sarılıp yumuşak tüylerini okşamak istiyorlardı. Babaları onların bu isteğine karşı koydu:
"Bu köpek sizin, ama sağlığı hakkında henüz bir şey bilmiyoruz" dedi.
"Yarın onu veterinere götüreceğim. Sağlık kontrolünden geçecek ve aç olacak" diye ekledi.
Tan köpeğinin hasta görünmediğini düşündü. Neden aşı olması gerektiğini bir türlü anlayamamıştı.Elvan köpeğe bir tabak süt getirdi.
Köpeğin sütü yalayarak içmesini zevkle izlediler.
Babası tahta bir sandığı köpeğe barınak yaptı.
Çocuklar istemeye istemeye eve girdiler.Tan ile Elvan bütün gece sevimli köpeklerini düşündüler.
Gözlerine uyku girmedi. Arasıra--bahÇ..~.~erı'gclen "Hev.. hev".. seslerini dinlediler.
Köpeklerine Boncuk ismini koydular.
O sabah çocuklar herkesten once uyanıp giyindiler.
Kahvaltıya oturuldu. Tan ve Elvan birlikte veterinere gitmekiçin izin istediler. Üçü birlikte yola. çıktılar.Burası ilginç bir yerdi.
Her taraftertemizdi. Veteriner Amca da bembeyaz bir ön lük giymişti.
Bekleme salonunda Boncuk'tan başka bir köpek, iki kedi, bir kuş ile sahipleri vardı.Boncuk'un sırası geldiğinde başka bir odaya çağırıldılar.
Veteriner amca, Boncıık'un gözüne, ağzına, burnuna, kulaklarına, ayaklarına ve tüylerine kadar i bir güzel muayene etti.
Sonuçtan memnun görünüyorlardı.Sıra aşı olmaya gelmişti.
Veteriner amca :aôncuk'u temiz bir masanın üzerine
yatırdı. Küçük bir enjektöre çektiği aşıyı,yine minik bir iğne ile köpeğin arka
bacağına verdi. Veteriner amcaBQ!:1cuk)1 okşadı.
"Haydi bakalım delikanlı,sana yaptığım bu aşıdan sonra uzun süre~:silğlıklı kalabileceksin" dedi.
Tan ile Elvan Boncuk'un erkek olduğunu da böy1ece ögrenmiş oldular.
Tan heyecanla "Ben de erkeğim. Boncuk gibi sağlıklı olmak istiyorum.
Bana da aşı yaparmısınız?" diye sordu. Veteriner amca "Ben yanlız hayvanların sağlığı ile ilgilenirim "dedi."
ınsanların sağlığı ile doktor ve hemşireler ilgilenirler. Sen de en yakın sağlık merkezinde,
gerekli aşılarını yaptırıp sağlığını korumalısın" dedi. Çocuklar, veteriner amcaya teşekkür edip ayrıldılar.
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst