Aşuk Maşuk Oyunu

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
http://youtu.be/reWxzk-UKwQ

23 Nisan oyunlarından Aşuk Maşuk müziğini indirebilirsiniz.

Buradan Dinleyin..
[mp3]http://www.onceokuloncesi.com/dosya/uploads/fb8a296c874100d5afca079e62ade94a.mp3[/mp3]

Müziği BURADAN ındirin

Kod:
http://www.onceokuloncesi.com/dosya/uploads/fb8a296c874100d5afca079e62ade94a.mp3


Aşuk ile Maşuk

Türk folklorunda yer alan, genelde vücutları boyanarak surat şekline getirilmiş ve yüzleri bir bez ile örtülmüş, biri erkek diğeri kız karakteri olan ve iki oyuncu tarafından müzik eşliğinde oynanan bir ortaoyunudur. Aşuk ıle Maşuk oyunu; komik, eğlenceli, koreografili, müzikli geleneksel bir ramazan eğlencesidir.

Aşuk âşık olanı, Maşuk ise âşık olunanı temsil etmektedir.

Aşuk ve Maşuk’un Hikayesi:

Âşuk ve Maşuk birbirilerini çok seviyorlar, ancak bir türlü birbirlerine açılamıyorlar. Bir gün Aşuk dayanamayıp Maşuk’un evine gidiyor, kapıyı çalıyor. ıçerden bir ses:

- Kim o?

Âşuk cevap veriyor:

- BEN im!

Maşuk içerden sesleniyor:

- Git buradan!

Âşuk şaşırıyor. ınanamıyor, üzgün bir şekilde gidiyor. Dağlar, ovalar dolaşıyor. Maşuk’un aşkından ölecek duruma geliyor, olaylara anlam veremiyor. Dayanamayıp tekrar Maşuk’un kapısına geliyor, kapıyı çalıyor. ıçerden bir ses:

- Kim o?

Diyor. Âşuk cevaplıyor:

-BEN im.

Maşuk içerden sesleniyor.

- Git buradan!

Âşuk deliye dönüyor. Bir türlü anlamıyor aşkının niye böyle yaptığını! Kendini yollara vuruyor. Aşkıyla eriyor da sebebini bulamıyor. Günler ayları, aylar yılları kovalıyor. Âşuk kendini Maşuk’un evinde buluyor bir gün. Kapıyı çalıyor. ıçerden bir ses:

-Kim o?

Âşuk cevaplıyor:

-SEN im.

Maşuk içerden sesleniyor:

-Gir içeri o zaman!

AşK, SEN im diyebilmektir.Etiketler: Aşuk Maşuk Oyunu, Müziği, Aşuk Maşuk Oyunu indir, aşuk maşuk indir, aşuk maşuk müzikleri indir, aşuk maşuk videolar, en güzel aşuk maşuk videosu, gösterisi indir, Aşuk Maşuk Oyunu mp3 indir, 2013 aşukla maşuk müziği, aşuk ile maşuk müzik, aşuk ile maşuk oyun müziği, aşuk maşuk müziği indir, aşuk maşuk video, aşuk maşuk kostümü, aşuk maşuk dinle, aşuk maşuk mp3,  
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst