Atanmayan Öğretmenlerden AVCI'ya Sınavsız Öğretmenlik Mektubu

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Kurumlar Arası Geçişe yıllardan beri atama kontenjanının % 10'luk kısmı ayrılmaktaydı. Çeşitli kurumlarda memur olarak görev yapanlar HıZMET PUANI ıLE SINAVSIZ öğretmenlik kadrosuna geçiş yapmaktaydılar. Bu haksızlığa eski Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer bey yönetmelik çıkararak dur dedi.


Bu yıl bildiğiniz gibi öğretmen adaylarına Genel Kültür+Genel yetenek ve Eğitim bilimleri sınavına ek olarak Alan sınavı da yapılacaktır. Binlerce öğretmen adayı alan sınavına girerken, devletten her ay düzenli maaş alan insanların SINAVSIZ öğretmen yapılması binlerce öğretmen adayına haksızlıktır


Dışarıda 300.000 öğretmen adayı beklerken,memur olarak atanmış, her yıl devletten düzenli maaş alan insanları KPSS ve ALAN sınavına girmeden öğretmen yapmak, üstelikte bunu ilkatama kontenjanından kesmek hakkani değildir. Kurumlararası yolla SINAVSIZ sadece hizmet puanıkullanılarak öğretmen olunmasının ne kadar haksız bir uygulama olduğunu anlamak için şu örneği görmemiz yeterlidir;


Örneğin 2011 yılı ağustos ayında 11.554 öğretmen ataması yapılmış.


Matematik öğretmenliği branşına bu atama da 518 kontenjan verilmiş. Bunun 100 tanesi kurumlar arası ilk atama ve kurumlar arası yeniden atamaya gitmiş. ılk atamaya sadece 418 kontenjan kalmış.


Devlet her yıl öğretmen alımını hem ihtiyaç nedeniyle hem de vatandaşlarına istihdam yaratmak için yapmaktadır. Bu durum bile kurumlararası yolla öğretmen olunmasının haksızlık olduğunun kanıtıdır. Binlerce öğretmen adayı dışarda işsiz beklerken, devletin kadrolu memurunu öğretmen yapması hem istihdam stratejisi ile çelişmekte hem de çalıştığı kurumları mağdur etmektedir.


Öğretmen olmak isteyen herkes ister atama bekleyen öğretmeler olsun ister kadrolu memurlar olsun KPSS sınavına girerek KPSS 10 puan türünden yeterli puanı alması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Bu nedenle tüm vatandaşlarına eşit fırsatlar sunmalıdır. Bir vatandaşını Genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve alan sınavına sokarken, diğerini SINAVSIZ sadece hizmet puanıyla öğretmen yapması hakkaniyete terstir.


Göreve geldiğiniz günden beri sorunları çözmek adına gösterdiğiniz gayret takdire şayandır. Ömer Dinçer Bey'in KURUMLAR ARASI ATAMANIN KALDIRILMASI konusun da gösterdiği hassasiyeti Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı Bey, Siz'den de bekliyoruz.


Atama Bekleyen Öğretmenler
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst