Aydın Doğan imparatorluğu çöküyor mu?

Arzu Rana

Active MemberBir dönemler başbakan değiştiren medya imparatoru Aydın Doğan yolun sonuna mı geldi? Tarihinin en zor dönemlerini geçiren Doğan Yayın Holding bakın ne kadar zarar etti...


Doğan Yayın Holding'in ikinci çeyrek zararı 677.5 milyon lira, ilk altı aylık zararı ise 1 milyar lira oldu...

şirketin faiz, amortisman ve vergi öncesi karı (FAVÖK) ilk yarıda 171 milyon TL oldu.

şirketin bilanço açıklamasının ardından Doğan Yayın Holding hisselerinde sert satışlar görüldü ve hisselerin kaybı yüzde 5'e ulaştı.

Analistler, şirket hisselerindeki düşüşün Fenerbahçe'nin şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi sonrası, bu ligin yayıncısı olan Doğan Yayın için bu gelişmenin düşmesi muhtemel reklam gelirleri nedeniyle kısmen olumsuz olacağından da kaynaklandığını belirtiyor.

TEK KALEMDEN 915 MıLYON LıRA GıDER YAZILDI

Doğan Yayın Holding'ten mali tablolarla ilgili olarak yapılan açıklamada, "2011 yılının ilk yarısında ana ortaklık payına düşen net dönem zararı 1 milyar TL olarak gerçekleşti.

Bunun başlıca sebebi, 6111 sayılı Kanun çerçevesinde, matrah artırımı, kesinleşmemiş ve dava safhasında bulunan ihtilaflı vergi borçlarının yapılandırılması sonucunda toplam 915 milyon TL yalnızca bu senenin ilk yarısında gider yazılmıştır" denildi.

Haberturk
 

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Hangi ımparatorluk vardır ki, bir gün gelip yıkılmasın ?
Aydın Doğan'ın da yaptıkları elbet bir gün ayağı da takılacak ve olduğu yere düşecektir.
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr | ixfy.net| zoobi Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst