Bakan Nabi Avcı Ne Cevap Verecek ?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Sınıf Öğretmenlerinin değişik branşlara geçişinin sağlanması nedeniyle öğrenci ve öğretmenlerin sorunlar yaşadığı ileri sürülerek, bu sorunların giderilmesi amacıyla nasıl bir yol izleneceği konusu Milli Eğitim Bakanına soruldu.

Konuyu soru önergesi yoluyla gündeme taşıyan Milletvekili Hasan Hüseyin TÜRKOğLU; 2012 yılında Sınıf Öğretmenlerinin değişik branşlara geçirilmesi nedeniyle öğrencilerin branşından uzak kalmış öğretmenlerden eğitim aldıklarını ve mağdur olduklarını, ayrıca branş öğretmenlerinin de norm dışı kalmaları ve yer değiştirmelerde boş kadro bulamama gibi sorunlarla karşılaştıklarını ifade ederek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin bazı sorular sordu.

Önergedeki sorular:

1) Branşa geçen sınıf öğretmenlerine tekrar sınıf öğretmenliğine geçiş imkanı verilecek midir?

2) Branş değişikliği 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında da devam edecek midir?

3) Branşa geçen sınıf öğretmenleri dolayısıyla başta ıngilizce olmak üzere birçok branşta öğretmen alımının az olacağı hatta belki de olmayacağı ihtimali var mıdır?

4) Hem öğrenciler hem de öğretmenler açısından yaşanan bu mağduriyeti gidermek için bir önlem almayı düşünüyor musunuz?
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst