Başbakan Erdoğan'dan "Atanmayan Öğretmen Vaatleri" 2012

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam kampında partililere hitap ediyor.
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:


Kolay değil 10 ve art arda yapılan seçimler ve bu seçimler arasında kazanan bir parti AK Parti. Geleceğimizi nasıl planlayacağız onu konuşacağız
11 yılımızı geride bıraktık. 3 Kasım tarihi sadece AK Parti için değil, milletimiz için bir milat oldu. Karanlık tünelden aydınlığa çıktı Türkiye.
Milletimiz bizi hiç yalnız bırakmadı, desteğini hiç eksik etmedi.

Milletimizin başını yere eğmedik. AK Parti bir gönül hareketi oalraka ortaya çıktı. AK Parti'nin hücrelerini oluşturan birimlerde görev alan her arkadaşım bu ekibin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Eserlerimizle bu dünyaya damgamızı vurmak istiyoruz. On yıl önce 3 Kasım'da Türkiye çok kritik bir seçim yaptı. 3 Kasım bu aziz milletin siyaset ve yönetime el koymasıdır.

Millete efendilik taslayanlar gitti, millete hizmetkar olanlar geldi. 3 Kasım Türkiye için tarihi bir başlangıçtır. Cumhuriyet istismarcıları gitti, gerçek cumhuriyetçiler geldi. 3 Kasım AK Parti iktidarı için Türk demokrasisi için bir milattır.

AK Parti hizmet siyaseti yapar. 11 yıldır söylediklerimizi hayata geçirdik. Yola çıkarken dört temel taş söyledik: Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet.

Eğitimde yeni bir dönem başlattık. Bütçede eğitime verilen payı 7.5 milyardan 39 milyara çıkarttık. Okullarımıza 1 milyon bilgisayar gönderdik. Eğitim sistemimizi 4+4+4 olarak yeniden düzenledik. Bazı aksaklıklar olabilir, bunlar düzeltilecektir.

ısteyen öğrenciler Kur'an eğitimi alabilecek. 470 bin öğrenci müracaat etmiş.

ısteyen öğretmen olabilir. Ama atama için devletin imkanlarının müsade etmesi lazım. Bunları da Allah'ın izniyle sıfırlayacağız.

Bodrum katlarında beden eğitimi dersi alınırdı ama şimdi spor salonlarına geçiyoruz. Üniversite öğrencilerinden 142 yıldır süren harç alma işlemi sona erdi. ınternet kullanımının tüm yurtlarda ücretsiz olmasını sağlayan adım atıldı. Burs, kredi beslenme yardımlarını artıracağız.

Kamu hastanelerini tek çatı altında topladık. Niyet hayır olunca kıbet de hayır olur.

Yüksek yargının iş yükünü azalttık.

167 bin kilometreden fazla yolu modernize ettik.

Taksim Meydanı'nda trafiğin yer altına alınmaması için dernek kurmuşlar. Biz herkesin çoluğuyla, çocuğuyla daha rahat Taksim'e çıkabilmesinin çalışmasını yapıyoruz, ey gafiller. Özgürlük birilerinin özgürlük alanına girmek değildir. ısatnbul'un her iki yakasına iki ayrı meydan yapıyoruz.

Taksim kışlasının mimari olarak güzelliğini eleştirenler görmemiştir. Görmeden yazıyorlar.

Almanya seyahatimizde Merkel bana şunu teklif etti, 'Lufthansa ile Türk Hava Yolları'nı ortak işletmeciliğe sokalım'. 'Tamam' dedim. Zaten bizim de şu anda projelerimizin içinde var ve Türk Hava Yollarımız ile Lufthansa böyle bir müşterek adım inşallah atabiliriz, atacağız.

Mevcut havalimanları ihtiyacı karşılayamıyor.

Kıbrıs'a Anamur'dan su götürüyoruz, aynı şekilde elektrik de vereceğiz. Güney Kıbrıs'a sesleniyoruz, susuz kaldığınızda su verebiliriz, elektrik verebiliriz. Üzülüyoruz, tankerlerle su getiriyorlar, paslı paslı su içiyorlar. Mis gibi tertemiz Anamur suyu içerler.

Ne devletin ne Cumhuriyet'in bekçiye ihtiyacı yoktur ne de milletin mürebbiyeye, dadıya ihtiyacı yoktur. Bu aziz millet, kendi cumhuriyetini, kendi devletini koruyabilecek iradeye, güce evelallah sahiptir. Bu güç bu millette olmasaydı bugün biz burada olmazdık. Ülkemizde demokratik cumhuriyetin korunmaya değil yaşatılmaya, güçlenmeye, güçlendirilmeye ihtiyacı var.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst