Başbakan'a KPSS Puanlarının Kırpılması Soruldu

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Milleyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, KPSS puanlarının yanlış hesaplandığı iddialarını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sordu.

Işık, Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, ÖSYM tarafından lisans mezunları için 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen KPSS-2012 ve sonuçlarına ilişkin çeşitli iddiaların ardından medyada da yer alan puanların yanlış hesaplandığı ve sıralamada hata yapıldığı iddialarını gündeme taşıdı.

Kamuoyunda çok ciddi rahatsızlıklara yol açan bu şaibeli sınav sonuçları ve sıralamada hata yapıldığı iddiaları ile ilgili olarak, MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim Işık, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şu soruları yöneltti ve cevap istedi: "Lisans mezunlarının katıldığı KPSS-2012’ye giren ve sonuçları açıklanan adayların illere göre dağılımları nasıl olmuştur? Anılan sınavda puan türlerine ve illere göre ortalama başarı puanları ve değişim sınırları nasıl gerçekleşmiştir?

Anılan sınavda adayların, ÖSYM’nin açıkladığı istatistiklerle kendi sonuç belgelerindeki “sınavı geçerli sayılan aday” sayısını karşılaştırdıklarında yaklaşık 7 bin kişinin cevap kâğıdının sıralamaya alınmadığı ve kayıp olduğu yönündeki medyaya yansıyan haberler ve iddialar doğru mudur?

Doğru ise hangi illerden kaçar kişinin cevap kağıtları hangi sebeplerle değerlendirmeye alınmamıştır? Bu durumdakilerin mağduriyetleri nasıl giderilmiş ya da giderilecektir? Anılan sınav sonuçlarına çok sayıda itirazda bulunulduğu iddiaları doğru mudur? şimdiye kadar KPSS-2012 sonuçlarıyla ilgili olarak kaç kişi ÖSYM Başkanlığına itirazda bulunmuştur?

ıtirazların gerekçelerine göre dağılımları nasıldır? ÖSYM başkanlığına iletilen itirazlar ya da şikayetler nasıl değerlendirilmiştir? Yapılan değerlendirmeler sonucunda kaç kişinin notunda değişiklik olmuştur? Anılan sınava ait soruların çalındığı ya da sızdırıldığı iddiaları da dikkate alınarak KPSS-2012 sonuçlarına yönelik şaibelerin ortadan kaldırılmasına yönelik herhangi bir çalışma yapılmakta mıdır?

Anılan sınav sonuçlarının yeniden değerlendirilmesi ya da tamamen iptal edilmesi konusunda hükümetinizin görüşü nasıldır? Bu sonuçlara göre yapılacak atamalarda ortaya çıkacak haksızlıkların ve mağduriyetlerin giderilmesine yönelik olarak ne tür tedbirler alınmış ya da alınmaktadır?”

 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst