Basın Kartları da Torpille Verilmiş !!


Makam şoföründen sonra askerlere de sarı basın kartı verildiği ortaya çıktı.


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Genelkurmay Basın ve Halkla ılişkiler ve Tanıtım Daire Başkanı ile bir yarbay, üç binbaşı, bir sekreter ile bir evrak memuru ile arşivciye de sarı basın kartı verildiğini açıkladı.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürünün makam şoförü Bekir Eryılmaz’ın 'sürekli basın kartı' alması, bu kart kimlere veriliyor tartışmasını ortaya çıkarmıştı. Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden sorumlu Başbakan Yardımcısı Arınç, CHP ıstanbul Milletvekili Oktay Ekşi'nin konuyla ilgili yazılı soru önergesine verdiği yanıtla kimlere kart verildiğini açıkladı.

Arınç, sadece söz konusu makam şoförünün değil, halen memur, işçi, hatta üniformalı askerler de dâhil olmak üzere kamu sektöründe görev yapan ama 'gazetecilik' yapmayan 416 kişinin 'Sarı Basın Kartı' taşıdığını bildirdi.

Oktay Ekşi'nin sorularına verilen yanıtta şoför Bekir Eryılmaz’ın 19 Haziran 1997 tarihinden beri sarı basın kartı taşığıdı belirtilirken, 'sürekli basın kartının' iptal edildiği ifade edildi.

Arınç, kamu kurumu mensuplarından kimlere basın kartı verildiği sorusunu da yanıtladı. Buna göre Genelkurmay Başkanlığında, Basın Yayın ve Halkla ılişkiler ve Tanıtım Daire Başkanı ile bu birimde çalışan 7 görevliye, bir yarbaya, üç binbaşıya, bir sekreter ile bir evrak memuru ve –varsa- bir arşivciye, kart verilebildiği ortaya çıktı.

Kart verilen diğer kamu görevlileri ise şöyle sıralandı:

* Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla ılişkiler Müşaviri ile onun yanında çalışan (sıfatı ister evrak kayıt memurluğu, ister sekreterlik olsun) 25 kişiye;

* TBMM’de Genel Evrak Basın ve Halkla ılişkiler Daire Başkanına, Basın ve Halkla ılişkiler Müdürüne ve bu birimde çalışan (sıfatı ne olursa olsun) 10 görevliye;

* Başbakanlık Basın Müşaviri ile Halkla ılişkiler Daire Başkanına ve Başbakanlık Müsteşarı tarafından önerilen basınla doğrudan ilgili (bu “ilgi”nin ölçüsü belli değil) 25 kişiye;

* Basın ve Halkla ılişkiler birimi kurmuş bakanlıklarda, birimin amirine ve bu birimde çalışan 2 görevliye;

* Basın ve Halkla ılişkiler birimi kurmuş valiliklerde bu birimin sorumlusuna;

* Basın ılan Kurumunda Yönetim Kurulu Üyelerine, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarına, ıl Müdürlerine, ilan, kontrol ve koordinasyon hizmetleri ile görevli müdürlere;

* Belli koşuları taşıyan “diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki basın ve halkla ilişkiler sorumlusu” olarak görev yapanlara.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst