BDP ımralı'ya, Cemaat Diyarbakır'a

Kunteper85

New Member


Diyarbakır'da gülen cemaati öncülüğünde hazırlanan "Toplumsal Uzlaşı ve Medya" başlıklı Diyarbakır gezisi birçok gazeteciyi bir araya getirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin de katılımıyla Gülen Cemaati'nin organize ettiği "Toplumsal Uzlaşı ve Medya" başlıklı Diyarbakır gezisine gazeteciler yoğun ilgi gösterdi. şehirde bulunan gazeteciler hem ımralı süreciyle gündemin odağına oturan Kürt sorununa dair gözlemlerde bulunuyor hem de Başkan Osman Baydemir'le sohbet ettiler.

Gezide yer alan gazetecilerden ınternethaber Yayın Grubu Yöentim Kurulu başkanı ve ınternet Medyası Derneği Genel başkanı Hadi Özışık, Diyarbakır izlenimlerini Twitter'dan paylaştı.

KAHVALTIDA BAYDEMıR'LE BULUşTULAR

Sabah'ın erken saatlerinde Belediye Başkanı Osman Baydemir'le kahvaltıda buluşan gazeteciler hem Diyarbakır'ın tadını çıkardılar hem de Baydemir'i dinlediler.

"YAPMADIKLARIMIZDAN DA SORUMLUYUZ"

Osman Baydemir, kürtçe hoşgeldin diyerek sözlerine başladı. Önce Kürtçe, sonra da Türkçe hitap etti konuklarına.. Baydemir, "Kentimize hoşgeldiniz" dedi ve ekledi: Ne olur bu toplantıları sıklaştıralım, konuşulacak o kadar çok şey var ki, o kadar birikmiş konuşmalar var ki..." Medyanın diline önem verilmesi gerektiğine dikkat çeken Baydemir, misafirlerini Diyarbakır'ı gezmeye davet etti.
"Yapmadıklarımızdan da sorumluyuz" diyen Baydemir barış dileklerini dile getirdi:

"BU TOPLANTI BARIşA HıZMET ETSıN"

"Onurlu barış olsun. Kardeş kavgası nihayete ersin. Bu çoğrafyada yaşayan herkes özgürce yaşasın dileğimizi sürekli tekrarlayalım. Bütün yüreğimle 2013 yılının barış yılı olmasını temenni ediyorum. Buradaki toplantının barışa kardeşliğe, kucaklaşmaya ve helalleşmeye katkı sunmasını diliyorum"

CEMAAT'ıN DıYARBAKIR'DA BARIş ARAYIşI

Cemaat Diyarbakır'da iki toplantı denemesi yaptı geçmişte. Ancak her iki toplantı son anda iptal edilmişti. Son toplantı, yani bugün yapılan toplantı bütün taraflar arasında uzlaşma sağlanarak yapıldı. Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'le aylar önce görüşen Cemaat, bir iptal daha yaşanmaması için günler öncesinden çalıştı ve gerekli onaylar alındıktan sonra Diyarbakır ziyareti gerçekleşti.

DıYARBAKIR GEZıSıNDE MEDYADAN KıMLER VAR?

Hadi Özışık dışında da çok sayıda ismin yer aldığı gezide Taraf'tan Oral Çalışlar Zaman'dan ıhsan Dağı ve şahin Alpay, Sabah'tan Mahmut Övür, Star'dan Mustafa Kartoğlu ile Ümit Fırat ve Nevzat Çiçek hazır bulundu. Cemaat bünyesindeki Gazeteciler ve Yazarları Vakfı ise kurumun Başkanı olan Mustafa Yeşil tarafından temsil edildi.

MEDYANIN ROLÜ ABARTILIYOR

Toplantıda konuşan Zaman yazarı ıhsan Dağı medyanın süreçteki rolüne dair çarpıcı bazı yorumlarda bulundu. "Medyanın rolü abartılıyor" diyen Dağı
"medya uzlaşmada rol aldığı zaman beklenti yüksek oluyor, medyanın tutumu Kürt sorununu çözüyor tutumu yanlış ve abartılıdır" diye devam etti. Dağı şöyle devam etti:

MEDYA OTO SANSÜRLE SÜRECE KATKI SUNAMAZ

"Medyanın kendini otosansüre tuttması gerekiyor teklifi geliyor sonra. Medyanın alanda olanları görmeyerek yansıtmadan, duymadan barışa katkı sağlayacağı düşünülüyor. Bu yanlış, medya bu şekilde sürece katkıda bulunamaz. Medyanın gözünü kapatmasını, olayların büyümemesi olarak algılıyoruz, bu bizi real zeminden uzaklaştırır. Medyanın iyi bir öz değerlendirme yapması gerekiyor. Basın kışkırtmasın tamam ama alanda olanları bu şekilde yansıtmıyor. Bu da barışa katkı sağlamıyor. Çözüme ve barışa katkıda bulunur muyuz çok emin değilim."
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst