Bebek sağlığı

b.a.f.

New Member
Anne adayları yaklaşık 36 haftanın ardından dünyanın belki de en büyük mutluluğunu yaşarlar. Bu 36 haftalık süreçte anne adayları bebek sağlığı için extradan kendilerine özen göstermeliler ve dikkat etmelidirler. Bebek dünyaya geldikten sonra her şey bitmiyor tabi ki. Asıl süreç bundan sonra başlıyor diyebiliriz. Bundan sonra uzman doktorlar eşliğinde belirli bir yaşa kadar kontrollere gidilmeli ve bebeğin bu süreci atlatmasında ona yardımcı olunmalıdır.

Bebeğin dünyaya gelme sürecinden bahsettik ama annenin gebelik sürecinde de dikkat etmesi gereken noktalarda vardır. Örneğin; uyku düzeni, yemek alışkanlığı, alkol ve sigaradan uzak durulması başta dikkat edilmesi gereken konulardandır. Aslında sadece bunlarla da bitmiyor, bu süreçte annenin psikolojik destek alması da söz konusu olabilir. Çünkü bu süreçte gerginlik ve tatlı bir telaşta yer almaktadır. Bu gerginliği atlatmanın en kolay yolu da psikolojik olarak destek almaktan geçmektedir.

Bebek sağlığı çok geniş konuları da ele alır. Bebeklerin nasıl gaz çıkaracağı, tırnaklarının nasıl kesileceği, ciltlerinin neden kuruduğu, neden parmaklarını emme kaygısı taşıdıkları, banyolarının nasıl yaptırılacağı, sürekli neden ağladıkları, yürüme sürecinin nasıl gelişeceği vb. sorular annenin ve babanın kafasını kurcalayan sorulardandır. ışte bu sorular ne zaman cevaplanırsa o zaman bebeklik süreci yavaş yavaş atlatılmış olur. Keşke annelerin tek dertleri bu sorular olsa. Ne yazık ki bebeklerde gelişen bazı hastalıklar ailelerin moralini son derece bozmaktadır. En sık rastlanan pişik, ishal, ateşlenme, boğmaca, kabakulak gibi hastalıkların atlatılması da bir hayli çaba gerektirir. Çünkü bebekler hassas oldukları için bu süreci atlatana kadar en ufak şeylerden etkilenebilirler.

Kaynak : http://www.sorularlasaglik.com/kategori/bebek-sagligi
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst