Ben zenginin parasını alırım

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


ıbrahim Edhem Hazretlerine adamın biri bir miktar para vermek istedi. O:

— Ben zenginin verdiğini alırım. Fakirsen verdiğini almam, dedi. Para vermek isteyen adam, zengin olduğunu söyledi, ibrahim Edhem, kaç lirasının olduğunu sordu. Adam:

— ıki bin altınım var, dedi. O:

— Bu paranın dörtbin olmasını ister misin ? diye sordu. Adam:

— ısterim, dedi.

— Altı bin olmasını ister misin? dedi. Adam yine:

— ısterim, deyince ıbrahim Edhem Hazretleri:

— Bir de zenginim diyorsun. Sen zengin falan değilsin. Zengin olsan daha fazlasına ihtiyacın olmazdı. Demek ki sen züğürtsün. Git bunları da o paralarının üzerine koy da biraz artsın, dedi ve adamın verdiği parayı almadı.

Adam, ıbrahim Edhem Hazretlerinin istediği zenginliğin ne olduğunu bilmiyordu. Elinde parası olmakla hakikaten zahiren zengindi ama, gönül zenginliği yoktu. O velinin aradığı ise asıl kalb ve gönül zenginliği idi...
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst