Beş Bin Öğretmene Kötü Haber!

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Alan değişikliği ataması iptal edilen öğretmenler eski görev yerlerine dönecekler. Eski kurumlarında boş norm bulunmayan öğretmenleri ne bekliyor? ışte o sorunun cevabı…


2012 yılında bazı sendikalar tarafından Alan değişikliği Kılavuzuna dava açılmıştı.
Açılan davada Danıştay 2. Dairesi “Alan Değişikliği Kılavuzunun ‘’Başvuruda Bulunabilecekler’’ başlıklı Bölümünün 2.2.maddesinin 1.fıkrasında yer alan “b)Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına, bu alanda boş norm kadro bulunmaması halinde Teknoloji ve Tasarım Alanına’’ve 2.fıkrasında yer alan“b)Teknoloji ve Tasarım alanına’’ibarelerinin,2577 sayılı ıdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 27.maddesinin 6352 sayılı Yasa ile değiştirilen 2.fıkrasında öngörülen koşulların gerçekleşmiş bulunduğu da göz önünde tutularak yürütmesinin durdurulmasına karar vermişti.

Buna göre Danıştay sınıf öğretmeni olup 2012 yılında zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği ve teknoloji tasarım öğretmenliği alanlarına geçen öğretmenlerin atamalarının iptaline karar vermiştir.

Bu karar 15 Temmuz 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına tebliğ ettiğine göre bakanlık en geç 14 Ağustos tarihine kadar bu alanlara geçiş yapan 5 bin civarında öğretmenin alan değişikliğini iptal edecek.

Ataması iptal edilen öğretmenler eski görev yerlerinde sınıf öğretmenliği boş normu varsa eski okullarına, yoksa sınıf öğretmenliği boş normu bulunan başka okullara atamaları yapılacak.

mebpersoneli
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst