Bingöl Olaylarının Ardından ısrail Çıktı !

Yeliz

New Member


Terör örgütünün Bingöl'de önce 8 polisi, ardından ise 10 askeri şehit eden saldırılarının arkasında ısrail'in parmağı olduğu ortaya çıktı.

Teröristlerin, ısrail yapımı casus cihazlarla güvenlik güçlerinin telsiz ve tele-fonlarını dinleyip askerlerin geçiş saatiyle güzergahlarını tespit ettiği öğrenildi. ıleri tekno-loji ürünü aygıtları almak için örgüt, Azerbaycan'da paravan şirket bile kurmuş


Yeni şafak gazetesinden Çetiner Çetin'in haberine göre Bingöl'de önce 8 polisi, hemen ardından 10 askeri şehit eden saldırılarda teröristlerin kritik istihbaratı ısrail yapımı yüksek teknoloji ürünü 'casus cihazlar'la sağladıkları tespit edildi. Karlıova ilçesinde polisleri taşıyan minibüs ile Bingöl-Muş karayolunda silahsız askerleri taşıyan otobüslerin hareket saatlerinin teröristlerce nasıl tespit edildiğini araştıran güvenlik güçleri çarpıcı ayrıntılara ulaştı. PKK'lıların, hem telsiz hem de GSM hatlarını dinleme özelliğine sahip cihazlarla saldırı öncesi istihbarat çalışması yaptığı, polis ve askerleri taşıyan araçların hareket saatlerini bu yolla belirlediği öğrenildi. Bunun için aylar öncesinden çalışmalara başlayan örgüt, Azerbaycan'da kurduğu paravan şirket kanalıyla ısrail'in Tadiran Telekom şirketinin ürettiği cihazları satın aldı. Aviyonik sistemlerle teçhiz edilmiş casus cihazlar, Azerbaycan'dan ıran'a, oradan da Kuzey Irak'taki Hınare kampına ulaştırıldı. Türkiye'ye sokulan yüksek teknoloji ürünü cihazlarla bölgede bir süre 'dinleme' faaliyetinde bulunan teröristler, polis ve askerlerin sevk saatlerini belirleyerek saldırıyı gerçekleştirdi.

ALIMLAR PARAVAN şıRKETTEN

ısrail'de bulunan Tadiran Telekom şirketinin AR-GE merkezinde üretilen telsiz sistemlerinin, teröristlere paravan şirket üzerinden ulaştırıldığı belirlendi. Avrupa Birliği ülkelerinde kültürel faaliyetler dışında hareket alanları sınırlanan terör örgütü, yeni nesil iletişim araçlarını Türkiye'deki PKK'lılara ulaştırmak için ilginç bir yola başvurdu. Cihazların alımı için önce Azerbaycan'da paravan bir şirket kuruldu. Geçtiğimiz şubat ayında ısrailli firmayla anlaşan örgüt, toplamda 95 adet casus cihazın alımı için sipariş verdi. Aynı ay başlatılan teslimat haziran ayına kadar devam etti. Azerbaycan'dan, önce ıran'a gönderilen aygıtlar, buradan da Kuzey Irak'ta teröristlerin eğitildiği Hınare kampına ulaştırıldı. Cihazların üretimini ise ısrail tarafından Hindistan'da kurulan paravan bir şirket gerçekleştirdi.

95 CASUS CıHAZ GETıRMışLER

Teröristlerin ısrail'den aldıkları yeni nesil telsizlerle güvenlik güçlerinin frekanslarına girip konvoyların güzergahını an be an takip ediyordu.

şubat ile haziran ayları arasındaki 5 aylık sürede PKK, ısrail'den 41 adet Aviyonik sırt tipi, 19 adet hava katmanlarından yansımalı ve örgüt içinde 'Point-Point' diye adlandırılan sistem ile 35 adet de VHF/UHF role telsiz sistemini satın aldı. Teröristler omuzda taşınabilen bu casus cihazlarla bölgede güvenlik güçlerinin frekanslarına girip dinlemeler yaptı. PKK'lıların kullandığı ısrail üretimi cihazların GSM hatlarını dahi dinleyebilme özelliğine sahip olduğu öğrenildi. Örgütün Güneydoğu'ya kalabalık gruplar halinde saldırı planını da içeren yeni terör stratejisi gereği, yüksek teknoloji içeren ürünlerin acil olarak tedarik edilip, 5 ay içinde teslimatının tamamlandığı kaydedildi. Askerlerin geçiş güzergahlarıyla saatlerini, güvenlik güçlerinin telsiz ve telefonlarına yaptığı casus dinlemelerle öğrenen teröristler, ardı ardına saldırılar yaparak önce 8 polisi, ardından ise 10 askeri şehit etti.

Telsiz ve telefonları teröristler dinlemiş

Önceki gün Elazığ'daki Kabul Toplama Merkezi'nden (KTM) askerlerin toplu halde hangi saatte yola çıkacağı, sınırlı sayıdaki personel dışında kimseye söylenmemişti. Elazığ'dan yola çıkan ve bir grup askerin Bingöl'de bırakılması sonrası Muş'a doğru devam eden konvoy ormanlık alanda saldırıya uğramış, otobüslerde bulunan 167 askerden 10'u şehit olmuştu. Terör örgütünün, askeri konvoyun yola çıkışıyla ilgili istihbaratı nasıl elde ettiği konusuna yoğunlaşan güvenlik güçleri, PKK'lıların ısrail yapımı cihazlarla bölgedeki GSM hatlarını ve telsizleri dinlediğini belirledi.

ıleri teknoloji ürünü casus cihazlar

ısrail'in önemli sanayi şehirlerinden Petah Tikva'da kurulu teknoloji şirketi 'Tadiran Telekom', IP telefon, ağ sistemleri, dinleme cihazları ve mobil yazılım üretimi yapıyor. Teröristlere Azerbaycan üzerinden gönderilen 'Aviyonik Dinleme Aygıtı' ile 'Point To Point Telsizler' güvenlik güçlerinin kullandığı cihazların frekanslarına girerek dinlemeler yapabiliyor.

Yeni şafak
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst