Biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Ak Parti Tekirdağ milletvekili Ziyaeddin Akbulut bir açılış töreninde engelliler konusuna değindi ve onları adam yerine koyduklarını söyledi.

Milletvekilinin konuşması şöyle:

"Değerli dostlarım bu toplumda, özürlü, engelli insanlar konusunda bir önyargı vardı. Bunu kabul edelim. Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı. Bunlar evlerde saklanıyorlardı. Babaları anneleri bunları topluma çıkarmaktan sıkılıyorlardı. Ama hükumetimizin 2005 yılında çıkardığı engelliler yasasıyla, biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bu toplumun en değerli varlıkları olduklarını gösterdik" dedi.

Vekil şöyle devam etti:

"Bunda Sayın Başbakanımızın çok büyük katkıları var. Gerçekten, o bir insan sevgisiyle yoğrulmuş bir insan. ınsanı çok seven bir insan. ıki sözünden birisi "Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü" der. Gerçekten bu çok anlamlı. Çok şükür bugün evde bakım ücreti, engellilerin yakınlarına yapılan yardımlar ve bu insanlara her türlü ihtiyaçların okulların yapılarak karşılanması konusunda sahip çıkılması, bana göre hükumetimizin yapmış olduğu en önemli, en değerli hizmetlerden, yardımlardan birisidir." diye devam eden vekilin konuşma aralarındaki nüanslara dikkat çekmek istedik.

Toplumda Ak Parti gelmeden önce de Engelliler hakkında bir ön yargı yoktu. ınsanlar evlatlarını o zaman da bağrına basıyordu, şimdi de. Onların engelli olması ailesi için utanılacak, sokağa çıkamayacak kadar mahcubiyet duyulacak bir durum değildi. Böyle düşünen bir aile varsa, onda insan sevgisi de olduğu söylenemez.

Sayın Başbakan'ın söylediği söz gerçekten çok değerli bir söz. "Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü" diyor. Başbakan'ın öyle demesi, kabinenin de aynı düşüncede olduğunu göstermiyor demek ki. Kabineden bir bakan daha bundan birkaç ay önce, lösemili bir kızın eline para tutuşturuyor ve düşürme, orada çok para var diyordu. şimdi bu milletvekilinin söylediği sözler. Adam yerine koymuşlarmış. Bu sözün benzerini Sağlık Bakanıyken Recep Akdağ da sarf etmişti. Bakan Recep Akdağ'dan görme engelli vatandaşa : "Gözlerin görmüyor sana iş vermişiz". demişti.

Yani bunlar sizin halkınıza yaptığınız bir lütuf değil. Halk sizi 11 yıldır oraya çıkarıyorsa, yaptıklarınızı bir lütuf gibi başlarına kakmayın. Öğretmenler konusunda da böyle. Yıllık belli sayıda ihtiyaç vardır. ıhtiyaç kadar bile öğretmen alınmazken, Sizin yaptıklarınız, açtığınız üniversitelere doldurduğunuz milyonlar yüzünden, istihdamı tıkanan mezunlar için 3-5 atama yapıyorsunuz ve medyada bunu sanki hükumet öğretmenlere lütfetmiş gibi gösteriyorsunuz.

Beyler, eğer 3 dönemdir sizi milletimiz orada bulunduruyorsa, size oy veriyorsa, sizi tek başına iktidara getiriyorsa, bir zahmet yapın yani. O hizmetleri cebinizden yapmıyorsunuz. Fazlasıyla aldığınız verginin mini bir bölümünden yapıyorsunuz.

Tekirdağ Milletvekili'nin Videosu
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst