Branş Kontenjanları Neden Açıklanmadı !

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Binlerce öğretmen adayı sabırsızlıkla bekliyor. Sosyal medyada, görsel ve sesli medyada hep onların feryadı var. Kim bu öğretmen adayları demiyor kimse de..

Neden gündemi bu kadar meşgul ediyorlar. Bir dertleri mi var ? Devlete kapak atıp, yatan memur olmak için bağırıp çağıran insanlar mı bunlar ?

Hükumet böyle bakıyor. Medyaya da öyle haberler yaptırıyor ki. Sanki her ay binlerce öğretmen ataması yapılıyor. Müjde müjde diye yandaş medyaya manşet yaptırılıyor.

Atanmak onları hakkı değil mi ? Hükumet onlara lütufta mı bulunuyor ? Hayır, ihtiyaç var ki atıyorsun. ıhtiyaç çok daha fazla olduğu halde, ihtiyacın neredeyse 1/4'ünü alıyorsun. Geriye kalan bölümünü de amele öğretmen diye de tabir edilen, ek ders karşılığı ücretle çalışan ücretli öğretmenler vesilesiyle kapatıyorsun.

Kadrolaşacağım, her yere kendi adamlarımı yerleştireceğim diye, ülkenin tüm illerine, ilçelerine üniversite açacaksın. Hem de bir çoğunda ikinci, üçüncü ve dördüncü üniversiteleri açacaksın. Açtığın bu üniversitelerin bazılarının kampüsünde inekler bağlanacak, tavuklar yayılacak ve oranın idaresine atadığınız şahıs devletten, çalışıyorum diye maaş alacak.

Kul hakkı hiç bir şeye benzemez. Boğazınızdan bir geçti mi, çaresi sadece helalleşmektir. Kulları uyutabilirsiniz. Ama Yaradan'ı da kandıramazsınız heralde.

Açıklanması beklenen bu kontenjanlar neden açıklanmadı sorusuna gelelim. Bu işin arkasında yine bir bit yeniği seziyorum. Birileri yine adamlarını bir yerlere sokuyor, kontenjanlar bu yüzden açıklanmıyor. ışler düzenlenince açıklanacaktır.

Tek suçlu onlar değil maalesef. Ataması yapılmayanlarda hiç mi kabahat yok. Siz de suçlusunuz öğretmen adayları. şafak Bay kanser hastasıydı ve Ankara'da bir kaç arkadaşıyla eylem yaptı, ama siz ona destek olmadınız. Beş kuruşunuza kıyıp da Ankara'da yürümediniz.

Bilgisayar başından destek olan çok olur. ış başa düşünce mertlik belli olur.
Hayırlı bir atama diliyorum herkes için. Adil bir kadro dağılımı. Bunu Başbakan'dan dilemiyorum herkes gibi, hakkınızda hayırlı olanı Rabb'imden diliyorum.

Selam ve saygılarımla...
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst