Branşlara Göre Öğretmen ıhtiyacı

Ebru

New Member
Hangi branştan kaç öğretmen açığı var ?

2013 yılı için ihtiyaç sayılarının açıklanmasıyla, kontenjan merakı da bir nebze giderilmiş oldu.

Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) bünyesinde yer alan ve eğitim fakültesi dekanlarıyla MEB üst düzey yöneticilerinden oluşan Öğretmen Yetiştirme Çalışma Grubu, ihtiyaç olan alanları belirledi.
Buna göre en çok öğretmen açığı rehberlik ve psikolojik danışmanlık, din kültürüvle ahlak bilgisi, ilköğretim matematik, özel eğitim ve teknoloji tasarım öğretmenliği olarak sıralandı Grup, YÖK’e eğitim fakültelerinde öğretmen açığı olan alanların açılmasına öncelik verilmesini önerdi.
Açıklamada ayrıca eğitim fakülteleri bünyesindeyer alan ortaöğretim alan öğretmenliği bölümlerine önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci kontenjanı verilmemesi konusunda karar alındığı da hatırlatıldı.
ışte öğretmen ihtiyacı olan o branşlar:

Kaynak:

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Cvp: Branşlara Göre Öğretmen ıhtiyacı

Baktığınız zaman bir çelişki var.

Madem ihtiyaç var neden almıyorsunuz ?

Madem ihtiyaç yok, neden hala fakültelere yığınla öğrenci dolduruyorsunuz ?

Sizin için (Meb ve erkanı) Avrupa'da eğitim seviyesi yüksek denmesi (övülmeniz), eğitim seviyesi yükseklerin intiharının yüksek olmasından daha mı önemli ?

Bunu yukarıdakiler düşünemiyor mu acaba ?

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları