Bu Zat'ın Açıklamalarını Dikkatle Bir Kez Daha Okuyun !

Arzu Rana

Active Member


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Suriye’de netice alınmayacak sadece vur geç şeklindeki bir müdahalenin kaosu daha da büyütebileceği endişesi içerisindeyiz. Biz Suriye’de böyle halkına zulmeden bir rejimin mutlaka bu olay sonucunda insanlık vicdanı ile buna isyan edilmesini bekliyoruz. Öyle bir sonuç meydana getirmeli ki bu zulmü işleyenler bir daha ayağa kalkamamalı" dedi.
Iraktaki müslümanlar gibi mi bir daha ayağa kalkamamalılıar ?


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın açıklaması yaparak gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı Obama’nın kongrenin onayını almak istemesi sorulan Arınç, "21 Ağustos’ta bir kimyasal silah saldırısı oldu. Malesef, çoğu çocuk olmak üzere binden fazla insan hayatını kaybetti. Bunun kimler tarafından, ne maksatla yapıldığı artık biliniyor. Bunu sayın Obama da biz de biliyoruz. Daha sonra yapılanlarda, bunun rejim yanlısı güçler tarafından kendi halkına karşı işlenmiş bir cinayet olduğu bizce biliniyor. Böyle bir cinayete karşı Suriye’deki mevcut rejimin cezalandırılması amacıyla insanlık adına bir hareket yapılması gerekli. Öncelikle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde eğer 5 daimi üyenin de oydaşlığı ile bir karar alınabilirse, bu karar rahatlıkla yürütülebilirdi. Ama her şeye rağmen kimyasal silah saldırısında bulunulmasını ve masum insanlar ölmesine rağmen, Rusya ve Çin’in vetosu ile Güvenlik Konseyi’nden bunu geçirmek mümkün olmadı. Bundan sonra da geçeceğe benzemiyor. ıkinci olarak NATO üyeleri bir yaptırımda bulunabilirlerdi. Maalesef, NATO’dan da bir yaptırım beklenmiyor. Başkan Obama’ın konuşması önemlidir. Vurgular önemlidir" ifadelerine yer verdi.

BıR CEZALANDIRMA OLACAKSA BUNU ABD YAPACAK GıBı GÖRÜNÜYOR

Suriye’ye karşı bir müdahale olasılığını değerlendiren Arınç, "Esad rejimine ve kimyasal silah kullanımına karşı bir yaptırım, bir müdahale, bir cezalandırma olacaksa, bunu ABD yapacak gibi görünüyor. Başkan Obama kendi yetkisinde olmasına rağmen kongrenin vereceği kararı bekleyeceğini ifade etti. Bu bir tercihtir. Obama büyük bir cesaretle olumsuz bir oy farkına rağmen kongreden böyle bir kararı geçirebileceğini düşünmektedir. Karar onundur. Bunun da farklı sebepleri var. Onun kongre kararına ihtiyaç duyduğunu göstermiş olabilir. Bu ne zaman olacak? Görünüyor ki 9 Eylül’den itibaren böyle bir şey gündeme gelecek. Nasıl geçecek? Hangi tartışmalar olacak? Bunu hep birlikte göreceğiz. Bir ihtimal G-20 zirvesine katılmadan önce böyle bir şeyin kısa sürecek bir yaptırımın olabileceği yönündeydi. Ama 9 Eylül tarihi kongre için önemli bir tarih olduğuna göre, artık bütün gelişmeleri ondan sonraki tarihler içerisinde beklemek gerekiyor "diye konuştu.

VUR GEÇ şEKLıNDEKı MÜDAHALE KAOSU BÜYÜTÜR

Suriye’ye karşı yapılacak müdahalenin nasıl olması gerektiği konusunda da bilgi veren Arınç şöyle konuştu: "264 balistik füze atıldığı resmi kayıtlarda var. Bunları affetmek sacede görmezden gelmek doğru değil. Cinayet cinayettir. Buna sebebiyet verenlerin, siyasi sonuçlarla karşı karşıya kalması gerekir. Netice alınmayacak sadece vur geç şeklindeki bir müdahalenin Suriye’deki kaosu daha da büyütebileceği endişesi içerisindeyiz. Biz Suriye’de böyle halkına zulm eden bir rejimin mutlaka bu olay sonucunda insanlık vicdanı ile buna isyan edilmesini bekliyoruz. Öyle bir sonuç meydana getirmeli ki bu zulmü işleyenler bir daha ayağa kalkamamalı. Ama görüyoruz ki, dünya özellikle siyasiler, sanki bu olaylara da gereken ciddiyeti gösterememişler gibi. Herkes kendi ülkesindeki iç politika kaygıları ile bu konuları göz ardı ederek benim işime gelmez, başkası ne yaparsa yapsın. Bu Türkiye’nin tek başına yapabileceği veya yapmak isteyeceği bir konu da değil. Dış dinamiklerin bu konuda mutlaka hayata geçmesini bekliyoruz."

HER TÜRLÜ TEDBıR ALINDI KıMSENıN ENDışESı OLMASIN

Suriye’ye karşı yapılacak olası bir müdahaleden önce Türkiye’nin her türlü tedbiri aldığını vurgulayan Arınç, "Bütün milletimiz müsterih olsun. Bu konuda hükümetimiz ve silahlı kuvvetlerimiz bütün gücüyle elindeki tüm imkanlarıyla her türlü ihtimallere karşı tedbirlerini almış durumda. Bizim yapacağımız her türlü çalışmada halkımızın güvenliği, ülkemizin güvenliği hamd olsun egemenliği için yeter de artar bile. Bu konularda hiç kimsenin endişesi olmasın. Bugün NATO Sekreteri Rasmussen’in çok önemli açıklamaları oldu. Biz Türkiye’nin yanındayız. Türkiye’ye karşı herhangi bir saldırı oldu diyelim, NATO, Türkiye’nin yanında yer alacaktır. Kaldı ki bu bir blöften de ibaret olabilir. Esad’ın bunu yapacak gücü niyeti olup olmadığını da herkes çok iyi biliyor. Ama en kötü ihtimale göre Türkiye, bir kişinin burnunun kanamaması için ülkemizin bütün güvenlik tedbirlerini alma noktasında en ince detaylara kadar çalışmalarını yaptı. Kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu.

OPERASYON KAPSAMLI OLMALI

Operasyon kapsamlı olmalı diyen Bülent Arınç açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Yanan ateşe karşı Türkiye su sıkmakla meşgul. Eğer bir operasyon yapılacaksa, cezalandırma olacaksa, sadece kimyasal silah kullanmak veya son olayla bağlantılı olmamalı. ıki buçuk, üç yıldan beri devam eden bu zulmün artık sona ermesi için, halkından on binlerce insanı öldüren bir rejimin ayakta kalmaması için etkili ve kapsamlı olması gerekir."

PıLOTLARI SAğLIKLI BıR şEKıLDE ALMAK ıSTıYORUZ

Lübnan’daki pilotların son durumu ile ilgili sorulan soruya Arınç şöyle cevap verdi: "Pilotları sağlıklı bir şekilde almak istiyoruz. Dolayısıyla bir çatışmanın dışında sağlıklı bir şekilde kavuşmanın ümidi içerisindeyiz. şu anda da sağlıklarının çok iyi olduğunu ve götürüldükleri yeri de biliyoruz. Ümit ediyoruz ki en kısa zamanda arkadaşlarımıza kavuşacağız. Gazeteci Metin Turan’a da 15 günün sonunda kavuşmayı ümit ediyoruz" diye konuştu.

Anadolu Ajansı’nın Kürtçe yayın yapmasının çözüm sürecine olan katkısını da değerlendiren Arınç, "Bu bizim altıncı dilimiz oluyor. Bu büyük bir devrimdir. Yakın zamanda ıngilizce haber yayınına da başlayacağız" dedi.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst