Burası Texas Değil, TBMM - Kaç Vekiliin Silahı Var ?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
548 milletvekilinin bulunduğu TBMM’de, 256 milletvekilinin silah ruhsatı bulunduğu ortaya çıktı.

TBMM’de silah ruhsatı sahibi olan milletvekili sayısı ilk defa açıklandı. Meclis’te, AKP’nin 326, CHP’nin 135, MHP’nin 52, BDP’nin 29 milletvekili bulunuyor. Meclis’te 6 da bağımsız vekil bulunuyor.


548 milletvekilinden 256'sının silah ruhsatı bulunduğu ortaya çıktı.

Vatan gazetesinden Levent ıçgen'in haberine göre bu dönemdeki toplam 548 milletvekilinden 256‘sı Ankara Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler şube Müdürlüğü’nde ruhsat işlemi yaptırdı.

TBMM silah ruhsatı bulunan 256 milletvekilinden çoğunun kamuoyunda “hayalet silah” olarak adlandırılan Glock marka tabanca tercih ettiği öğrenildi. En büyük ilgiyi ise 15 mermi kapasitesili, 620 gram ağırlığında olan ve tepmeyi engelleyen mekanizması bulunan “Glock 19C” modeli görüyor. Cumhurbaşkanlığı korumaları 2011 yılında ıstanbul’da yapılan IDEF 10. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda 360 adet Glock tabanca siparişi vermişti.
Vatan


Etiketler: Ankara, ıstanbul, AKP, CHP, MHP, TBMM, Vatan, BDP, Bağımsız, Milletvekili, Meclis, emniyet, silah ruhsatı, tbmm milletvekili silahı olanlar,
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst