Cadı Elması Nedir? Hemoroid Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Cadı Elması Nedir?
Cadı elması birçok cilt rahatsızlığının giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Cadı elmasını hemoroid tedavisinde de kullanabilirsiniz. Cadı elması kullanmak için, alkollü bir çözeltiye veya bir tentürüne ihtiyacınız vardır. Hemoroidinize nasıl uygulanmasını istediğinize bağlı olarak iç ya da dış hemoroid olup olmaması önemli değildir.

1. Hemoroidiniz olup olmadığını belirleyin. Hemoroid anal kanaldaki şişmiş damarlar vücudun dışında veya içinde bulunabilir. Damarları üzerine aşırı basınç uygulandığında şişerler. Bu, bağırsak hareketi geçirirken, gebelik sırasında veya kilolu olma nedeniyle gergin olduğunuzda olabilir. Hemoroid, cadı elması da dahil olmak üzere evde tedavi ile sıklıkla çözülebilen yaygın bir durumdur. Belirtiler arasında aşağıdakiler bulunur:
  • Kaşıntı, tahriş veya ağrılı anal bölge.
  • Bir bağırsak sendromu olduğunda kanama (kan parlak kırmızı olacaktır).
  • Anal bölgesinde şişme ya da topaklanma.
  • Belirtilerinizin hemoroid kaynaklı olup olmadığından emin değilseniz evde tedavi yapmadan önce doktorunuza danışın.
2. Anal alanınızı temizleyin. Anal alanınızı temiz tutmak için günde sık sık ılık banyo yapın. Hamamlar, alanın sıcak suda daha uzun süre oturmasına izin verdiği için duşlara göre daha çok tercih edilir. Sabun kullanmanıza gerek yoktur. Anal bölgenizi temizlerken nazik olun; zira ovalama işlemi daha fazla tahrişe neden olabilir.

3. Havlu kullanmayın. Vücudunuzun geri kalanı kurutulduktan sonra, anal bölgenizi kurutmak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Bir havlu ile sürtünme, sorunu daha da kötüleştirebilir.

4. Cadı elması uygulayın. Temiz bir bez parçası kullanın. Cadı elmasını bir alkol ekstraktı içine batırın. Etkilenen bölgede hafifçe lekeler bırakarak dağıtın. Birkaç dakika tutabilirsin.
  • İsterseniz, önceden hazırlanmış cadı elması pedlerini hemoroid için kullanabilirsiniz.
  • Bu uygulama dış hemoroid için en iyisidir, çünkü sadece anüsünüzün dış kısmına erişir. İç hemoroid, anal boşluğunuzun içinde kalan dış etkenler dış spermleriniz sfinkterinizin önünden çıkıntı yaparken ortaya çıkar.
5. Bölgeyi birkaç dakika kurumaya bırakın. Giysilerinizi çıkardıktan sonra kıyafetlerinizin birkaç dakika boyunca hava almasına izin verin.

1. Bir çay kaşığı cadı elması tentürü ile bir çay kaşığı kakao yağını karıştırıcı ile bir kapta karıştırın. İyice homojen olmalarını sağlayın. Bunları eczanelerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bitkisel ürün satan sağlık merkezlerinden de bulabilirsiniz.
  • Bu uygulama, iç hemoroid için en iyi sonucu verir. Bu tedaviyi günde üç kez tekrarlayabilirsiniz.
2. Karışımı bir fitil haline getirin. Karışımı uzunlamasına küçük hap şeklinde şekillendirin. Şekillendirme konusunda sorun yaşıyorsanız, karışımı küçük miktarda plastik pakete yerleştirin ve hapı şekillendirmek için plastik paketi bükün. Plastik ambalajda değilse, küçük kapalı bir kaba koyun.

3. Fitili dondurun. Fitil dondurulana kadar bir iki saat buzdolabına yerleştirilir.

4. Eldiven takın. Ellerinizi korumak için parmak koruyucu veya eldiven takın. Ayrıca ellerinizi iyice yıkadığınız sürece eldiven kullanmak zorunda değilsiniz.

5. Fitilleri dondurucudan çıkartın. Fitiller sertleştikten sonra dondurucudan çıkarın. Plastik ambalajda ise ambalajından çıkarın. Çok büyük görünüyorsa, yarıya kadar kesebilir ve plastik ambalaja geri koyarak dondurucuda yarısını bir süre daha koruyabilirsiniz.

6. Merhem kullanın. Ya KY Jöle gibi bir merhem uygulayın ya da anal alanınızı biraz soğuk su ile ıslatmak için parmağınızı kullanın.

7. Uzanın. Üst bacağınızın dizini eğin ve yatağa doğru eğin. Diğer bacağınız düz dursun. Kalçanın bir tarafını kaldırmak için elinizden destek alın.

8. Fitili yerleştirin. Eldivenli parmağınızı kullanarak, fitili anüsünüze itin. Sfinkterin ötesine geçip bir santimetre içeri girdiğinden emin olun. Aksi takdirde içinde kalmaz.

9. Sfinkteri sıkıştırın. Sfinkter kasını birkaç saniye sıkarak sıkıştırın. Fitil çalışıyorken 5-10 dakika kadar yatmaya devam edin.

10. Ellerini yıkayın. Eldivenlerinizi çıkarın ve ellerinizi iyice yıkayın. Sıcak su ve sabun kullanın. Ellerinizi en az 20 saniye boyunca fırçalayın.

1. Cadı elmasının ne olduğunu anlayın. Cadı elması, Hamamelis virginiana (cadı fındığı) bitkisinin kabuğu ve yapraklarından türetilir. Bitki Yerli Amerikalılar tarafından cilt ülserleri, kesikler ve çürükler gibi durumların tedavisinde kullanıldı. Bitki genellikle buharla damıtılır, yani bitki özleri buharla çıkarılarak alkolle karışmış bir sıvı haline gelir.

2. Cadı elmasının ne yaptığını anlayın. Cadı elması bir sıkıştırıcıdır. Bu, salgıları kurutması ve dokuları sıkıştırması anlamına gelir.

3. Yan etkileri olabilir. Cadı elması hemoroid ile birlikte kullanılabilir, ancak aynı zamanda sorunlara da neden olabilir. Topikal anal alana uygulandığında, alerjiniz varsa tahriş ve kaşıntıya neden olabilir.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst