Cemaat Dersanelerinde Çalışanlar Kadroya Alınacak mı ?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Merkebin aklına karpuz kabuğu düşürmek değil maksadımız. Dersanelerin kapatılması ve sadece büyük dersanelerin (Arkasında büyük işadamlarının olduğu ve cemaatlerin olduğu) özel okullara dönüştürülmesi emrini geçtiğimiz yıl Başbakan Erdoğan vermişti. Gündemin sıcaklığında geri plana itilen bu çalışma, seçim döneminde gerçekleştirilecek gibi görünüyor.

Türkiye'nin en fazla ziyaret edilen sitelerinden olan Memurlar.net tartışma platformunda da konu hakkında başlıklar açılıyor ve haberlerin gerçekliği irdeleniyor.

Umarız hükumet böyle büyük bir hataya düşmez. Geçen yıl norm kadro fazlalarına, branş değişikliği hakkı verilip, binlerce atama bekleyen öğretmenin hakları yenmişti. Bu yanlışın sancısı okullarda kendisi gösterse de atama bekleyenlerin sabırsızlıkla beklediği kontenjan haberlerinden sonra daha da ileri düzeyde hissedilecek.

Örneğin Sosyal bilgiler bölümünden geçen yıl 2012 il atama gerçekleştirilirken, 2728 sınıf öğretmeni de branş değişikliği ile Sosyal Bilgilere atandı. Yani geçen yıl toplamda 4740 kontenjan doldurulmuş oldu.

Bu kontenjan doluluğu bu yılki atama bekleyenlere kötü sürpriz anlamına geliyor.

Yüz binlerce atama bekleyen ve harıl harıl KPSS çalışan adayların yerine cemaat dersanelerinde çalışan öğretmenler kadroya alınırsa çok büyük haksızlık olacaktır.

Olmaz denen çoğu şey maalesef bir çırpıda olduruluverdi. Umarız böyle yeni bir hataya düşülmez.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst