Chip Tuning

b.a.f.

New Member
Otomobilinizi ayrıcalıklı kılmak için yaptığınız işlemler bütününe modifiye deniliyor. Modifiyenin diğer ismi ise tuning olarak ifade ediliyor. Motor gücünün artırılması modifiye ile neredeyse eş anlamlı hale gelmiş olmasına rağmen otomobilin gücünü görüntüsünü ve yol tutuş özelliklerini standartların dışına çıkararak değiştirme işlemlerine de modifiye deniliyor. Bu bağlamda modifiye işleminin ayrı bir sektör olduğunu söylersek yanlış söylemiş olmayız.

Teknolojideki yenilikler araç sahiplerinin araçlarını istekleri doğrultusunda modifiye etmesine büyük olanak sağlıyor. Kabindeki süslemeler depo kapaklarının görünümlerinde meydana gelen değişiklikler farlar susturucular jant lastik aynalar hava kanalları ve birçok yerde modifiye işlemleri yapılıyor.

Modifiye yapımındaki en büyük amaç gücü arttırmak bunun yanı sıra yol tutuşunun güçlenmesinden fren sistemini güçlendirmeye hatta aracın görünüşünü değiştirmeye kadar farklı amaçlarla da modifiye yapılıyor. Modifiye çeşitleri arasında bulunan chip tuning motora uygulanan işlemler için kullanılıyor. Bu sayede otomobilin beygir gücü arttırılıyor.

Motorlardaki sensörler aktuatörler ve bunların kontrol edilmesini sağlayan elektronik kontrol ünitesi aracın performansının arttırılması düşünülerek modifiliye ediliyor. Bu işlemde motor ayarının parametreleri değiştiriliyor. Bu da beygir gücünü artmasına yol açıyor.

Modifiye işlemleri arasında DPF işlemi de yer alıyor. “DPF Nedir ?” şeklindeki soruya ise Dizel Partikül Filtresi kelimelerinin baş harflerinden oluşan DPF işlemi karbon monoksit emisyonunu azaltmak ve havaya kurum atılmasını en aza indirmek için tasarlanıyor. Silisyum karbürden yapılıyor ve soy metal ile kaplanıyor. DPF iptali çok faydalı olan bu işlevin sık olarak tıkanması ve aracı bloke etmesi nedeni ile yapılıyor. DPF tamir masrafının da yüksek olması bu sebeple sürücüyü maddi açıdan zorlaması da iptale zemin hazırlayan koşullar arasında yer alıyor.

Hız kesiciler ise fren sistemlerinde kullanılıyor. Sürtünmeye dayalı olan fren sistemlerinde kullanıma bağlı meydana gelen etkilerini kaybetme eğilimi yaşanıyor. Sürekli ya da ağır şartlarda kullanılan fren sistemleri ise ısınarak etkilerini yitiriyor. Bunun önüne geçebilmek için hız kesiciler kullanılıyor. Modifiye işlemleri birçok yarar sağlasa da bazen tam tersi durumlar olabiliyor. Böyle durumlarda motora uygulanan tuning işlemleri chip tuning ile iptali gerçekleştirilerek motor fabrika ayarlarına döndürülüyor.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst