Çocuk Gelişimciler De Öğretmen Olabilecek!

Seda123

Moderator
Üniversitelerin iki yıllık çocuk gelişimi bölümünden mezun olanlar için MEB’den müjdeli haber geldi...
Okul öncesi eğitimde öğretmen açığı nasıl doldurulacak


Okul öncesi eğitimde pilot iller arasına alınan Bursa, okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 2011-2012 eğitim-öğretim yılına hazırlanıyor.

Kadrolu ve sözleşmeli olarak atanacak öğretmenlerin ihtiyacı karşılayamaması riskini göz önünde bulunduran ıl Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen atamak için seminer açıyor. Halk Eğitim Merkezleri'nin desteğiyle 60 saatlik seminer vereceklerini belirten ıl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Öncesi şube Müdürü Nebahat Sezgin, "Okul öncesi eğitim kurumlarında ek ders karşılığında görevlendirilebilecek öğretmenlerde, mevcut mevzuatta yer alan kriterlere ek olarak okulöncesi eğitim semineri çerçeve programını uyguluyoruz. Seminer 14 şubat'ta başlayıp 25 şubat'ta bitecek. Bu seminere pedagojik formasyonu olan herkes katılabilecek. Yani Kız Meslek Liseleri'nin Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda en az 2 yıllık yüksekokul mezunu olanların yanı sıra, KPSS'de yeterli puan alamayıp kadrolu veya sözleşmeli olarak atanamayanlar başvuruda bulunabilecek. Bu semineri alamayanlar, ücretli öğretmen olarak atanamayacak." dedi. Halk Eğitim Merkezleri'ne 24-28 Ocak tarihleri arasında başvuru yapılması gerektiğini ifade eden Sezgin, şöyle devam etti: "E-okul verilerine göre evde bekleyen 2006 doğumlu 5 -6 bin çocuk var. Okul öncesi eğitim zorunlu olduğu için bu çocukları zorunlu olarak okula alacağız. Bir de ilköğretim okulları bünyesinde ana sınıfları oluşturacağız. O nedenle öğretmen açığımız mutlaka çok olacak. Bu açığın olmaması için bu semineri düzenliyoruz."

"SEMıNER ıÇıN ıSTENEN BELGELER"

Seminere katılmak isteyenler öğrenim belgesinin aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, norm kadro fazlası sınıf öğretmenlerinin hangi okulda çalıştıklarını belgeleyen yazı, merkez ilçeler dışından müracaat edenlerin yolluk yevmiye istemediklerine dair halk eğitim merkezlerinden temin edecekleri dilekçe ve 1 adet telli dosyayla başvuruda bulunabilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Bursa ıl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün www.bursameb.gov.tr adresinden alınabilecek. CıHAN

----------********----------

Çocuk Gelişimciler De Öğretmen Olabilecek!

YÖK ile görüşen MEB yetkilileri çözümü bu bölümden mezun olan öğrenciler sınavsız geçiş yaparak Açık Öğretim Fakültesine devam ederek lisans tamamlayabilecekler. 2010 -2011 eğitim- öğretim yılı itibariyle çocuk gelişimi meslek yüksek okulundan mezun olanlar ‘Uzaktan Öğretim Yöntemi’ile 4 yıllık lisans diplomasına sahip olabilecek.

abbasguclu.com.tr
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst