Diyarbakır'daki PKK şovunun Özeti şu :

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Türkiye bugün nefesini tutu ve Diyarbakır’daki “Apo, PKK, BDP” şovunu izledi.AK Parti Hükümeti’nin açılım sürecine hız vermesiyle birlikte başlayan Ankara - Apo görüşmelerinde günlerce mektuplar konuşuldu.

Öcalan Ankara’dan Kandil’e, Kandil’den Avrupa’ya kadar bir dizi mektup yazarak süreç konusundaki fikirleri bir bir açıklamıştı.

ışte o mektuplardan sonuncusu bugün Nevruz Kutlamaları’nın yapıldığı Diyarbakır’da meydanı dolduran onbinlerce vatandaşımızın karşısında BDP Iğdır Milletvekili Pervin Bultan ve BDP ıstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tarafından hem Türkçe hem de Kürtçe okundu.

Öcalan’ın 5 sayfalık u Nevruz mektubu aslında ne diyordu ? Mektubu “Öcalan PKK’ya silah bırakma çağrısı yaptı” demek sıradan bir yanıt olacak.1. BURASI DıYARBAKIR DEğıL AMED !

Bebek katili Öcalan mektubunda Diyarbakır'a Amed dedi. BDP’nin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı’nın her açıklamasında Diyarbakır için Amed demeleri dikkat çekiyordu. Ancak bugün Öcalan mektubunda ilk icraatını yaparak Diyarbakır'ın adını değiştirdi ve Amed yaptı.
Bu değişikliğin sonu ıstanbul'un Konstantinepolis yapılmasına kadar gidebilir…

2. ÖCALAN KOMıNıZMı BIRAKTI YENı REFERANSI 3 PEYGAMBER

PKK terör örgütünün kurulduğu günden bu yana kendisini Marxist-Leninist olarak ilan eden ve sürekli Marx'ın ve Lenin'in kitaplarına referans veren bebek katili Abdullah Öcalan herhalde biraz da yaşlandığı için komunizm defterini kapadı. Öcalan bunun yerine “Kutsal kitaplar”ın kapağını açtı.

Hayırlısıyla Öcalan özgürlüğüne kavuştuğunda soluğu ilk olarak Mekke'de alıp Hacı olursa kimse şaşırmasın...

3. ORTADA TEK BıR TÜRK BAYRAğI YOK

Beklenildiği gibi Nevruz kutlamalarının yapıldığı meydanda "ilaç için" olsun tek bir Türk Bayrağı yoktu. Bu "hata" bu sürecin en büyük eksikliği oldu.

Durum böyle olunca Türk Bayrağı'na "alerjisi olan" kitlelerin "birlikte yaşamak istiyoruz" duygusunun samimiyetine inanmak hiç de kolay değil.

Kamuoyundan yükselen “Türk Bayrağı neden yoktu” yorumları Hollanda’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da kulağına gitmiş olacaktı ki o da Hollanda’dan bu “hata”yı eleştirerek “Diyarbakır’daki mitingde Türk Bayrağı olmalıydı” dedi.

4. KÜRTLER YETERıNCE KÜRTÇEYı BıLMıYOR

Günün en ilginç detaylarından biri de şu oldu. Eskinin bebek katili şimdinin "barış meleği" Abdullah Öcalan’ın Kürtçe mektubunu okuyan BDP'li Pervin Buldan o kadar kötü bir Kürtçe konuştu ki alanda bulunan Kürtler hiçbirşey anlamadı.

Kürt haber ajansı Amed Twitter’daki sayfasından “bu konuşmayı tarihin en kötü Kürtçesi” olarak nitelendirdi.

Mektup Türkçe okunduğu zamansa alandakiler çok daha büyük heyecan ve tepki gösterdi. Bu da gösteriyor ki Kürtler bundan sonraki süreçte "Kürtçe" eğitimine ağırlık vermek zorunda.

5. BEBEK KATıLı HAMLESıNı YAPTI şıMDı SIRA ERDOğAN'DA

Abdullah Öcalan en zor olanı yaptı ve "PKK'ya silah bırakın" çağrısında bulundu. Hiç kuşkusuz Abdullah Öcalan bu girişimi iyi kalpli olduğu ve onbinlerce insanın ölümünden duyduğu pişmanlıktan ötürü yapmadı.

Bebek katilinin ilk beklentisi kendi özgürlüğü yani serbest bırakılması ikinci beklentisi ise Kürtler lehine anayasa ve yasalarda radikal değişiklikler yapılması.

Yani şimdi hamle sırası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da…

şu ana kadar bu konuya girmeyen Başbakan Erdoğan artık kamuoyuna PKK’ya verilecek “tavizleri” açıklamak zorunda.

Açıklanacak bu tavizlerin ciddi tepkiler toplayacağını düşünen Erdoğan şimdi kara kara önündeki zor günleri düşünüyor.

6. APO POSTERLERıNE SORUşTURMA AÇILMASI DA ışıN KOMEDıSı

Hiç kuşkusuz bugünün bir de komedisi vardı. Abdullah Öcalan ile pazarlık yapıp, mektuplarını Kandil Dağı’na elden teslim eden Devlet alanda açılan “Abdullah Öcalan posterlerine” tepki gösterdi.

ıçişleri Bakanı Muammer Güler, Diyarbakır'daki nevruz etkinliğinde Türk bayrağının bulunmamasına ilişkin, '"Türk bayrağının olmamasını ben de buradan nefretle kınıyorum. Türk bayrağının orada olmaması bir büyük eksikliktir. Adli merciler gereğini yapar" dedi.

Bu haber üzerine Rekabet Kurulu’na başvuran komedyen Cem Yılmaz “Bu haksız rekabet bu kadar komikliği ben bile yapamam. Herkes kendi işini yapsın ben siyaset yapıyor muyum” dedi. :)

Tabiki ki Cem Yılmaz böyle birşey demedi. Sadece Türkiye'nin gergin gündeminde yüzünüzde geçici de olsa bir tebessüm yaratmak istedik...

Haber3
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst