e-kayıt sorgulama! 2013-2014 eğitim öğretim yılında çocuğum hangi okula kayıt olacak?

Mustafa Unal

New Member
e-kayıt sorgulama! 2013-2014 eğitim öğretim yılında çocuğum hangi okula kayıt olacak?

2013-2014 cocuğum hangi okula kayıt olacak,2013-2014 birinci sınıf kayıt sonuçları, 2013-2014 okul kayıtları, çocuğumu ilk okulu nasıl yazdıracağım, çocuğumu nasıl okula kaydettireceğim, çocuğumun kayıt sonucunu nasıl öğrenirim, e okul kayıt sonuçları

2012 2013 Eğitim Öğretim yılı sona erecek. Veliler şimdiden cocuklarının hangi okula gideceğini merak etmeye başladı. Yeni eğitim Öğretim yılı 9 eylül 2013 pazartesi günü başlayacak. Peki cocuğunuz hangi okula gidecek. Kayıtlar nasıl yapılacak biliyormusunuz? ışte yanıtları

Artık öğrencilerin kayıtları elektronik ortamda nüfusa dayalı sistemle otomatik olarak yapılmış oluyor. Yani hangi kayıt bölgesinde isenin o bölgedeki en yakın okula öğrencinin kaydı çıkmış oluyor...

Peki öğrencinizin hangi okula kaydı çıktığını nasıl öğrenebilirim?

E-Okul siteminde açılacak bir uygulama ile veliler öğrencilerinin hangi okula kayıt olacağını TC Kimlik Numaraları ile sorgulayabilecekler...

Peki çocuğumun çıktığı okulu nasıl değiştirebilirim?

Öğrencinin kayıt olduğu değiştirmeniz mümkün değil, okulu değiştirebilmeniz için adres değişikliği yapmanız gerekiyor. Fakat nüfus müdürlüklerinden yapılan adres değişikliklerinde eğer sahte adres bildirirseniz daha sonra para ceazsı alabilirsiniz...

1.Sınıfa Kayıt Nasıl Yapılacak?

ılkokul 1.sınıf kayıtlarında öğrencinin kayıtolacağı okulua giderek kayıt onaylama işlemi yapmanız yeterli. Kayıt için okulunuza başvurduktan sonra okulunuzun ilan ettiği belgelerle kayıt yaptırabilirsiniz.

Genelde Okullardan ıstenen Belgeler;

Öğrenci, Veli Kimlik ve Fotokopisi
Nüfus Kayıt Örneği
Fotokopi Kağıdı

Kaç Doğumlular 1.Sınıfa Başlayacaklar?

2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kayıtlarında, 30 Eylül 2013 tarihi itibariyle,

48-60 ayları arasında ise Anasınıfına
60-66 ay arasında ise ısteğe Bağlı 1.Sınıf veya Anasınıfına
66 ay ve yukarı ise zorunlu olarak sistem üzerinden 1.sınıfa kaydolur.

E -KAYIT SORGULAMA

E Kayıt 2013 1. sınıf kayıtları

2006 doğumlular ve 2007 doğumluların Ocak , şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Bu öğrencilerimizden herhangi bir özrü olanlar sağlık kurulu raporuyla 1 yıl kayıt erteleyebilecekler hangi okula kayıt yaptıracağız

SONUÇLAR ıÇıN TIKLAYINIZ

1 Nisan 2007 – 30 Eylül 2007 tarihi arasında doğan çocukların kayıtları eğer velileri okul idarelerine başvururlarsa ve çocuklarını okula göndermek istediklerini beyan ederlerse bu öğrencilerimizin de kayıtları yapılacak.

e kayıt 2013 1. sınıf kayıtları

1. sınıf kayıtları için gereken belgeler;
1. sınıf kayıtları adrese dayalı olarak yapılcağından öğrencilerden ikametgah kağıdı istenmeyecektir.

Okula sadece nüfus cüzdanı fotokopisi bırakmak yeterli olacaktır.
60- 66 ay arasındaki çocuklarımız ise öğrencileri okula göndermek istediklerine dair veli izin dilekçesi dolduracaklardır.

kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz.