Eğitim Bilimlerinde Kaç soru Çıkacağı Açıklandı !! - Sınava Girecekler Dikkat

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


KPSS, eğitim testi 80'e düşüyor

Öğretmen adaylarını ilgilendiren açıklama, ÖSYM Başkanı'ndan geldi.

ÖSYM Başkanı Ali Demir'den TRT Haber'e özel açıklamalar...

Öğretmen adaylarını yeni bir KPSS bekliyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda, Eğitim Bilimleri testi 120 sorudan, 80 soruya düşürülüyor.

Alan testinde ise 50 soru olacak.

Alan sınavına girecek öğretmen adayları, 120 Genel Yetenek-Genel Kültür, 80 Eğitim Bilimleri ve 50 Alan sınavı olmak üzere toplam 250 soruya cevap verecek.

Alan sınavına girmeyecek öğretmen adayları ise, Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim testini çözecek. Böylece toplam 200 soruya cevap verilecek.

Alan Sınavının ıçeriği ıki Haftaya Açıklanıyor
ÖSYM Başkanı Ali Demir, Alan Sınavının içeriğine ilişkin çalışmaların tamamlandığını ve iki hafta içinde açıklanacağını duyurdu.

Etiketler: eğitim bilimlerinde kaç soru çıkacak, alan sınavında kaç soru çıkacak, genel kültür genel yetenekten kaç soru çıkacak, kpss 2013, yeni kpss sistemi sor sayıları, kaç soru var, yeni kpss 2013
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst