Ek ders ücretleriyle öğrencilerine çeşme yaptırdı

kaansebati

New Member
Diyarbakır'da ek ders ücretlerini biriktirerek görev yaptığı okulun bahçesine çeşme yapan sosyal bilgiler öğretmeni Yahya Kamçı, Milli Eğitim tarafından ödüllendirildi.
Bağlar ılçe Milli Eğitim Müdürü Abdurahman Sevgili, Kamçı'ya teşekkür plaketini verirken, "Bu devirde Yahya Kamçı gibi öğretmenlere ihtiyaç var." dedi.

Diyarbakır'ın Bağlar ılçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Kaybolmuş Değerler' projesi öğretmen Yahya Kamçı'nın örnek davranışıyla kalıcı hale gelmişti. ılçede pilot seçilen okulda işlenen 'saygı' konusundan ilham alan Kamçı, çeşme yaparak duyarlılığın oluşmasını sağladı.

Hafta sonları bir işçi gibi çalışan Kamçı, çeşmeye 'saygı' adını verdi. Çocuklarla birlikte ilk suyu içtiklerinde büyük mutluluk duyduğunu belirten Kamçı, "Gelecekte daha güzel günler yaşamak istiyorsak çocukların elini tutmalıyız. Onlar için yaşarsak geleceğimiz aydınlık olur. Her şeyi başkalarından beklemeyip karınca kararınca adım atmak lazım." dedi.

Bağlar ıMKB Karacadağ Ortaokulu'nda görev yapan Kamçı, biriktirdiği 5 - 6 aylık ek ders ücretiyle inşaat malzemelerini alarak işe başladı. Hafta sonlarını çeşme inşaatında çalışarak geçiren Kamçı, geçtiğimiz ay tamamladığı çeşmenin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Bağlar ılçe Milli Eğitim Müdürü Abdurahman Sevgili bugün makamında Kamçı'yı ödüllendirdi.

Kamçı ile birlikte engelli öğrencilere ders veren öğretmenlere de teşekkür belgesi veren Sevgili, "Bu devirde Yahya Kamçı hoca gibi öğretmenlere ihtiyaç var, keşke bütün öğretmenlerimiz onun gibi duyarlı ve eğitim gönüllüsü olup karşılık beklemeden çocuklar için bir şeyler yapsalardı" dedi. Bu yıl eğitim döneminde 'saygı' konusunu işlediklerini anlatan Sevgili, önümüzdeki eğitim döneminde ise kaybolmuş değerlerden başka bir konu seçeceklerini dile getirdi. Sevgili, "Çeşmeyi yapan Yahya Kamçı'yı hep hayırlı işlerde görüyoruz. ınsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olan kişidir bunu biliyoruz. Yahya Bey gibi kardeşimizin sayısı artarsa dünya daha güzel olacak. ıyi insanların sayısını artırmak, yanlış yapanları kırmadan incitmeden yanlışlıklarına dur demeliyiz." şeklinde konuştu.

KAMÇI: ıNSANLIğA SAYGI GÖSTERıLMESı ıÇıN BU ıSıM ÇOK ÖNEMLı

Öğretmen Yahya Kamçı ise kendisini eğitime adadığını belirterek, sadece üzerine düşen sorumluluk gereği hareket ettiğini söyledi. Okul Müdürü Ahmet Yakşi'nin önceki görev yerinde başlattığı 'saygı' ve 'sevgi' gibi konuların işlendiği proje kapsamında okullarında 'saygı' konusunu işlediklerini anlatan Kamçı, amaçlarının toplumda bu tür değerlerin yeniden hak ettiği seviyeye gelmesini sağlamak olduğunu dile getirdi. Öğrencilik döneminde inşaatlarda çalıştığı için çeşmeyi yapmaya karar verdiğini anlatan Kamçı, malzemeleri biriktirdiği ek ders ücretleriyle aldığını belirtti.

Türkiye'de gençlerin ölmemesi için devam eden bir sürecin olduğunu anlatan Kamçı, bu sürece ve insanlığa saygı gösterilmesi için böyle bir ismin çok uygun olduğunu söyledi. Kamçı, "ınsanlığa, halklara, dillere, dinlere ve tüm kültürlere saygı gösterilmesi gerektiğini amaçladık. ınsanlığın temeli saygıdan geçiyor. Toplum olarak bugün her zamankinden daha çok buna ihtiyacımız var." dedi.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst