En Az 3 Çocuk...

Mustafa Unal

New Member
“Yaşlanan dünyada, genç Türkiye için en az üç çocuk”


Asım GÜNEş/ıSTANBUL, (DHA)

Erdoğan, yaptığı konuşmada, tartışmalı ‘en az 3 çocuk yapın’ savını yineledi ve dünya nüfusunun giderek yaşlandığına dikkat çekerek, bilimsel verilere göre, Türkiye’nin mevcut genç nüfus avantajını koruyabilmesi için her ailenin en az 3 çocuk yapması gerektiğini, bu sayının 2’ye düşmesi halinde bile bunun, söz konusu avantajda gerileme sebebi olacağını söyledi.

ULUSLARARASI Örnek Kıdemli Vatandaşlar Kongresi’ne katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaşlıların tecrübelerinden faydalanıldığı takdirde dünyadaki birçok sorunun kolayca çözülebileceğini söyledi. Anne ve babaların, en fazla ilgi ve sevgiye ihtiyaç duydukları yaşlılıklarında, devlet kurumlarından önce aileleri yanında bakılması gerektiğini vurguladı. Nüfüsu giderek yaşlanan dünyaya oranla daha genç nüfusa sahip Türkiye’nin bu durumunu koruması için her ailenin en üç çocuk yapması gerektiğini anlatan Erdoğan, 65 yaş üstü vatandaşların devlettten alacakları belge ile toplu taşıma araçlarına bedava binecekleri müjdesini de verdi.“

Sayın başbakanımız acilen 3 çocuk yapmamızı buyurmuşlar… ! hem de 2′yi bile kabul etmiyor 3 olacakmış… yaşlanan dünyada genç nüfus olarak avantaj sağlayacakmışız…!!!! bak… bak… bak…!!!!
Bizim oralarda bir laf vardır;
” Her rengi boyadık bir fıstıki yeşil kaldı…”
Bütün avantajlarımızı kullandık bir genç nüfus kaldı değil mi ? Aş yok…. iş yok… eğitim çökmüş… terör ıstanbul’un göbeğine inmiş… “O” çok doğuran ailelerin çocukları işsizlikten ve eğitimsizlikten terör örgütünün peçesine düşmüş… artık dağları bırakıp Taksim’de terör estiriyor… çok sayın başbakanımız da ille de 3 çocuk isterim diyor….
Pes yani bu kadar aymazlık da olmaz….!!! ne istiyorsunuz anlamıyorum ki… işsiz, güçsüz, eğitimsiz koyun sürüsü mü..? nereye çekseniz oraya gidecek… yoksa hırsız, psikopat, terörist mi ? bunları kendinize maşa mı yapacaksınız..?
Çünkü bu kadar genç nüfusu işsiz ve aç bırakırsan olacağı bu… başka bir şey olmasını nasıl beklersin…! Öncelikle siz elinizde olanlara iş bulun… eğitim verin… yaşam koşullarını düzeltin… ama yok siz elinizdeki açlık sınırında yaşayan 20 milyon insana bir 20 daha eklemek istiyorsunuz… siz hiç dünyaya da mı bakmıyorsunuz… Hindistan ve Çin ne durumda… onların nüfusu kaç… yıllık kişi başı gelirleri kaç… insanlar sokaklarda yatıyor… pislik ve sefalet içindeler… eğer çoklukla bir şey olsaydı onların en güçlü devlet olması gerekmez miydi…? Bize onları mı örnek gösteriyorsunuz…?
Peki dünyanın en zengin ve ekonomisi en büyük ülkeleri hangisi ve nüfusları kaç … ben söyleyim… Amerika, Japonya, ısviçre… bunlar genç nüfuslarıyla mı güçlüler… yoksa ekonomilerini güçlü tuttukları için mi ?
Bir de yaşlılara sosyal kurumlardan önce aileleri baksın demiş… başımızın üstünde yeri var büyüklerimizin de… asgari ücretle 3 çocuk iki de anne baba ve en az bir yaşlı büyüğümüzle 6 kişilik bir aileye nasıl bakalım acaba… sağına mı geçip bakalım yoksa soluna mı ….. devletin yapması gereken görevleri milletin sırtına yüklemek gelenek olmuş zaten…
Siz bakmayın başbakanın dediğine arkadaşlar… bizim rahmetli bir büyüğümüz vardı… lafını hiç sakınmaz ne düşünürse söylerdi… başına çokca toplanıp lafı uzatırlarsa;
“Hadi bakiim… herkes işine gücüne…lak lak etmeyin… boşuna dememişler nerde çokluk orda bokluk… gidin işinize gücünüze bakın..!” derdi…
Herkes kendi işine gücüne baksın… kaç çocuk doğuracağımı da bana bıraksınlar… !!! Devletin her yerini düzenlediler de bir tek fıstıki yeşil mi kaldı…?
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr | ixfy.net| zoobi Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst