en iyi köpek maması

osman75

Active Member
Hayvan besleyen kişilerin en çok merak ettikleri konuların başında hayvanlarını nasıl beslemeleri gerektiği gelmektedir. Evde beslenilen hayvanların başında da köpekler geldiğinden dolayı özellikle köpek maması ile ilgili konuların daha çok merak edildiği görülmektedir.Kediler ve köpekler etobur hayvanlar kategorisinde yer aldıklarından dolayı köpeklerin beslenmesini sağlarken konu ile ilgili detayların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Elbette bu detayların başında da köpeklerin çeşitli metabolik, anatomik ve davranış değişikliklerinden kaynaklanan farklılıklardan dolayı daha düşük protein ve etkili karbonhidratlara ihtiyaç duyulduğu görülmektedir. Bir köpeğin beslenmesinde en önemli unsurları su, enerji, proteinler, karbonhidratlar, yağ, mineraller ve vitaminler olarak sıralamamız mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra kalsiyum, fosfor, potasyum, sodyum, klorür, magnezyum, demir, bakır, manganez, iyot, selenyum gibi maddelerin de köpeğin sağlıklı olabilmesi açısından önem taşıdıkları görülmektedir. Bunlarla birlikte köpekler aynı zamanda ot da yiyebilen hayvanlar olduğundan dolayı köpek maması seçimlerinizi yaparken bu konuya dikkat etmeniz önem taşımaktadır. Ayrıca köpekleri beslerken dikkat edilmesi gereken bir konu da mide kapasiteleri ve enerji ihtiyaçlarıdır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de yavru denilecek zamanlarında daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar ve bu nedenle de günde bir öğün ihtiyaçlarını karşılamaya yetmeyecektir. Ancak yetişkin köpeklerin günde bir kez beslenmeleri yeterli olacaktır.
Birçok köpek sahibinin köpeğini beslerken nasıl davranması gerektiği ile ilgili endişeleri olduğunu görebilmek mümkündür. Piyasada bulunan pek çok köpek maması çeşitleri arasından hangisini tercih etmesinin doğru olacağına karar vermekte güçlük çekmeleri söz konusu olmaktadır. Bunların hayvan sahiplerine açıklayıcı bir şekilde tanıtım yapmamaları da hayvan sahiplerin seçim yapabilmesi konusunda zorluk yaşamalarına ve köpeklerinin ihtiyaçlarının farkında olmadan yanlış tercih yaparak yanlış ürünlerle köpeklerini beslemelerine yol açabilmektedir.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst