Erdoğan'dan büyük ders

KaRNeC

Yönetim Ekibi
YöneticiSomali Başbakanı, ailesiyle birlikte, açlık-kuraklığın vurduğu Somali'yi ziyaret eden Başbakan Erdoğan'ın dünyaya ders verdiğini açıkladı...
Somali Başbakanı Abdiweli Muhammed Ali, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın ailesiyle birlikte yaptığı Somali ziyaretiyle herkesin Somali'ye gelebileceği konusunda dünyaya ders verdiğini söyledi.

Ali, Uluslararası Sağlık ve Eğitim Derneği (USEDER) üyesi doktorlar ile Kimse Yok Mu Derneği temsilcilerini başkanlık sarayında kabul etti.

Somali Başbakanı Ali, Türkiye hükümeti ve halkının yardımlarından ötürü Somali halkının müteşekkir olduğunu söyledi.

Somali'nin, başkent Mogadişu'dan ibaret olmadığını devlet otoritesinin olduğu başka bölgeler de bulunduğunu belirten Ali, Türk yardım kuruluşlarından yardımlarını buralara da ulaştırmalarını istedi.

Ali, Türkiye'nin dünyanın 16'ıncı, Avrupa'nın 6'ıncı büyük ülkesi olduğunu ifade ederken ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın ziyaretinin önemini yineledi.

Somali'nin büyük bir ülke olduğunu hatırlatan Ali, tarım ve balıkçılık konusunda Türk yatırımcıların Somali'de üstleneceği roller olabileceğini de kaydetti.

TÜRK DOKTORLAR SOMALı'NıN EN BÜYÜK ÇOCUK HASTANESı BANADIR'I TADıL ETMEK ıSTıYOR

USEDER adına söz alan Faruk Özdemir ise Türk doktorlar olarak Mogadişu'daki 8 ayrı kampta 2 bin hastaya sağlık taraması yaptıklarını söyledi.

Yanlarında getirdikleri 2 ton ilaçla sağlık hizmeti verdiklerini, zor koşullar altında bu kadarını yapabildiklerini, bundan sonra Somalililere yardıma ve tedavileri üstlenmeye devam edeceklerini söyledi.

Özdemir, Türk doktorların Somali'nin en büyük çocuk ve kadın hastanesi Banadir'ı tadil etme ve orada hastalara bakma yönündeki isteklerini Başbakan Ali'ye iletti.

Kamplardaki ağır hasta çocukların tamamının Banadır hastanesine sevk edilmesini arzu etmelerine karşın bunu başaramadıklarını anlatan Özdemir, ancak tüm bunların Türk doktorlarını yıldırmayacağını, üzerlerine düşen her görevi yapacaklarını dile getirdi.

 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr | ixfy.net| zoobi Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst