Facebook Google Savaşı Başladı

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook'un merakla beklenilen San Francisco etkinliğinden Google'a rakip çıktı. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in bizzat tanıttığı yeni özellikle 1 milyar kullanıcılı sosyal ağ, arama işine de girdi.

"Graph Search" (sosyal ağ araması) adı verilen yeni özellikle, kullanıcılar, arkadaşlarının sevdiği filmleri, beğendiği yerleri gibi aramaları Facebook üzerinden yapabilecek.

Facebook'un Microsoft'un arama motoru Bing ile işbirliği çerçevesinde geliştirdiği "Graph Search" ile örneğin "arkadaşlarınızın veya belirli meslek gruplarından arkadaşlarınızın beğendiği restaurantlar, arkadaşlarımın ziyaret ettiği milli parklar, üniversiteyi Ankara'da okuyanlar..." gibi ayrıntılı aramalar da yapılabilecek. Hatta Facebook'un toplantısında da verilen bir örnekte olduğu gibi, katıldığınız bir arkadaş partisinde tanıştığınız ve sadece adını ve mezun olduğu üniverbitesiyi bildiğiniz bir kişi hakkında ayrıntılı arama yapılabilecek. Yeni mahremiyet tartışmalarını da alevlendirmesi beklenen ve www.facebook/graphsearch üzerinden beta versiyonu açılan yeni hizmet, şimdiden hedef kitlesine yönelik pazarlama faaliyetine odaklanmaya çalışan firmaları heyecanlandırdı.

Etiketler: facebook, google, arama motoru, rakip, San Francisco, Graph Search, microsoft, Bing, Sosyal Ağ, facebook yeni arama motoru
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst