Fen-Edebiyat Mezunları da MağdurSitemiz tüm mağdur kesimlerini hak arayanların sesi olmaktayız. Dolayısıyla diğer mağdur kesimler gibi sayıları 350 Bin'i bulan ııBF mezunlarının haklı taleplerini de gündeme getiriyoruz.

Sitemize ulaşan ve 4001(tüm lisans) mağduru olduğunu söyleyen öğrenciler ise KPSS'den yüksek puan almalarına rağmen memur olarak atanamadıklarını söylediler.
Bizim için bu ülkenin seçilmiş, eğitilmiş, zeki her insanı önemli ve değerlidir. Herkesin sesine ses veririz. Ancak tüm öğrencilerin birbirine dostça yaklaşıp karşılıklı olarak sıkıntılarını paylaşmasını en büyük arzumuz. Kaldı ki bölünmeler sadece bu gruplara zarar verir. Oysa ki ortak noktalarda buluşup ortak hareket etmek herkesin faydasına olacaktır. Gruplar birbirlerinin üzerine çıkarak değil birbirlerine destek olarak zirveye tırmanmalıdır diyoruz.
Peki 4001 mağdurları ne istiyor.
ışte sitemize ulaşan 4001 mağdurlarının özetle talepleri

4001 kodu sadece fen edebiyatın tercih edebileceği bir kod değildir bu kod bütün lisans mezunlarının tercih yapmasını sağlar. Peki biz hangi kadrolarda 4001 kodu kullanılsın diyoruz? B grubu vasıf istemeyen kadrolarda. Biz vasıfsız olduğumuz için değil bu kadro vasıf istemediği için bu kodun kullanılmasını istiyoruz. B grubu kadrolar nedir? Nüfus müdürlüğü, SGK gibi kurumlarda evrak işlerini düzenleyen, gerektiğinde T.C. kimlik numarasıyla işlem yapan kişidir. Bu hiç bir okulda okutulmamaktadır.

Evet ııBF mezunları memur olmak için okumuştur doğrudur ama onların eğitimleri vasıf gerektirmeyen B grubu kadrolar için değildir. ııBF mezunları eğitimlerini, eğitimini daha iyi kullanabilecekleri A grubu kadroları için almıştır.

Peki adı üstünde vasıf gerektirmeyen bu kadroları biz niye istemekteyiz? Bankalar ve bir çok işletme ııBF mezunu alırken Fen edebiyat mezunları hiçbir şekilde tercih edilmemekte, ya dershanede sömürülmekte ya da evde oturmak zorunda kalmaktadır. Kendi bölümlerimizden atamamız bulunmamaktadır. Biz yanlış üniversite bölümlerinin kurbanlarıyız. ıstihdam bölüm eşleştirmesi doğru yapılsaydı bugün bu durumda olmayacaktık.
Biz B grubu kadroların 4001 kodundan alınmasını istiyoruz. Unutmayın eskiden bu işi lise mezunları yapıyordu, lisans mezunu da gayet güzel yapabilir. 4001 kodu ııBF tercih yapamaz demek değildir her lisans mezununa eşit yaklaşır.

ııBF 2012-2013 döneminde 8000 kadro aldı biz 197. Soruyorum 78 ile atanan mı? mağdur 90 ile atanamayan mı ? Ayrıca KPSS'den inanın 85+ puan almak hiç kolay değil.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst