Flaş!.. Flaş!.. Kandil'de kritik zirve!

Ebru

New Member
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin lideri olduğu IKDP ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu IKYB polit büro üyelerinin, 2 gün önce Kandil dağına çıkarak Suriye’de yaşanan gelişmeler konusunda KCK Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık ile görüştükleri öğrenildi. Görüşmede, Suriye’nin Kürt bölgesinde yaşanan çatışmalar, Suriye-Irak arasında bulunan sınır kapıları ve Erbil’de yapılacak olan Kürt Ulusal Kongresinin ele alındığı belirtildi.



Kuzey Irak’ta yayın yapan internet sitesi Rudaw'ın haberine göre, Mesut Barzani’nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) Politbüro üyesi Kemal Kerkuki ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) politbüro üyesi Sadi Ahmet Pire, 2 gün önce Kandil Dağı'na çıkarak KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık ile bir araya geldi.

KERKUKı BıLGı VERDı

KCK Yürütme Konseyi üyeleri Ronahi Serhat ve Zeki şengali’nin de hazır bulunduğu görüşme ile ilgili bilgi veren Kemal Kerkuki, görüşmede Erbil’de 24 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Kürt Ulusal Kongresi ve Suriye’de Kürtlerin yaşadığı Rojava'daki gelişmelerin ele alındığını söyledi. Türkiye’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Öcalan tarafından başlatılan çözüm sürecini de görüşmede ele aldıklarını söyleyen IKDP Polit Büro üyesi Kemal Kerkuki, şöyle dedi:

"Görüşmenin önemli maddelerinden biri, Rojava'da yaşanan çatışmalar ve sivil Kürtlerin çeteci bazı gruplar tarafından katledilmesi oldu. Cemil Bayık’ın Suriye ve Irak Kürdistan'ı arasında yer alan Simelka sınır kapısı ile ilgili açıklamaları ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile ilgili eleştirilerini de konuştuk. Bu konuda bir yanlış anlaşılmanın olduğu belirtildi. Kısa sürede Suriye’de yaşanan gelişmeler ile ilgili bir heyet Rojava'ya giderek incelemelerde bulunacaktır."

http://haber.gazetevatan.com/flas-flas-kandilde-kritik-zirve/560900/1/Gundem
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst