GoDaddy'dan domain transfer etme

Yeliz

New Member
10 dakikada GoDaddy'deki domaininizi Name.Com'a nasıl transfer edeceğinizi anlatacağım.

ışlemi maddeler halinde açıklayalım:


1- ılk olarak domaininiz kilitli ise kilidini pasif konuma getirin. Kilitli olup olmadığını kontrol etmek için buraya tıklayarak GoDaddy Domain Manager sayfasına gidin. Transfer etmek istediğiniz domainin "Features" bölümüne karşılık gelen kısımdaki kilit simgesi sönük şekildeyse kilit pasif konumdadır. Kilit ikonunun üzerine geldiğinizde "Domain is locked" ibaresini görüyorsanız kilit aktiftir. Kilit butonuna tıklayıp açılan küçük penceredeki "Lock Domains" yazısının yanındaki kutucuktan tiki kaldırın ve "OK" butonuna basın. Bu şekilde domaini dış transfere açtınız. Kilidi kaldırdığınızın sağlamasını yapmak için domaine whois sorgusu yapabilirsiniz, status bölümünde "OK" ibaresini görüyorsanız işlem başarılıdır.

2- şimdi domainin transferi için GoDaddy'den transfer kodunu (authorization code, epp code olarak da geçer) almamız gerekecek. Bunun için Domain Manager sayfasındayken transfer edeceğiniz domainin isminin üzerine tıklayın. Açılan sayfada Authorization Code alanın karşısındaki Send by Email butonuna basın. Transfer kodu domaine bağlı Administrative e-posta adresine gönderilir.

3- Kodu aldıktan sonra Name.COM Domain Transfer sayfasına gidin. ılgili alana domaininizi ve e-posta adresinize gelen transfer kodunu girin. Domaini sepetinize ekleyip ödemeyi gerçekleştirin.

4- Ödemenizin ardından ilk olarak 1 ödeme onay e-postası ve sonrasında transfer onayı için e-posta alacaksınız. Transfer onayı için gönderilen e-postadaki Proceed linkini kopyalayıp tarayıcınızda açın ve işlemi onaylayın.

5- Transfer onayının ardından burdan tekrar GoDaddy Domain Manager sayfasına gidin. Domain Manager sayfasının üstünde yer alan Domains menüsünden Pending Transfer butonuna basın. Açılan sayfada transfer etmek istediğiniz domaini göreceksiniz. Eğer domain henüz panele yansıtmamışsa birkaç dakika bekleyip sayfayı yenileyin. Domaini gördükten sonra tik atıp üstteki Accept butonuna basın. Bu şekilde transfer işlemini kabul ettiğinizi GoDaddy'ye iletmiş olacaksınız.

6- Transfer işlemini kabul ettikten 1-2 dakika sonra domaininize whois sorgusu yaparsanız whois'de Registrar alanının Name.COM olarak değiştiğini göreceksiniz. ışlemi tamam; fakat domainin Name.COM'daki hesabınıza yansıması yaklaşık 1 saat sürecek.

Not: Her domain kayıt tarihinden itibaren 60 gün süreyle dış transfere kapalıdır. 60 günün ardından istediğiniz firmaya transfer edebilirsiniz.
 

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat

Bahsegel

Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst