Google Adsense 11 Geçersiz Tıklama ve Gerekçeler

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
1. IP Address

En kolay ve herkes tarafından bilinen bir yöntemdir. Eğer bir kişi kendi reklamını adsense bağlandığı ip adresinden tıklarsa, hesabınız tespit edilir.


2. Click Through Rate (CTR)

Normal olarak CTR oranı %10 u aşmaz. Aksi taktirde google hesabınızda bir şeyler garip gittiğini düşünür. Bilginiz olması açısından normal bir CTR %0.5 ile %10 arası olur.


3. Fiziksel Yeriniz

Google iyi bir yer tespitçisidir. Sizi trafiğinizin nereden geldiğini saptamak onlar için zor olmayacaktır. Farklı ip’lerle farklı bilgisayardan girmek sizin hesabınızın güvende olduğunu göstermez. Bu yüzden reklamlarınızı çeşitli internet kafelerden tıklamayı denemeyin.


4. Cookies

Çoğu internet kullanıcısı evinde statik ip kullanmaz. Çoğu durumda modemi kapatıp açarak yeni ip kazanılır fakat unutmamalısınız ki Google cookielerini sizin bilgisayarınıza yerleştirdi bile. Böylece sisteme aynı bilgisayardan girdiğiniz ortaya çıkar.


5. Tıklama 1

Tıklama ile ilgili önemli noktalardan biride şudur; ınsanlar reklamlarını tıkladıktan sonra web sayfasından hemen çıkmaktadır. Normal olarak bir siteye girildiğinde surf edilir. Google sistemi sizin girdiğiniz sitede ne kadar süre ile durdunuz hangi konuları okuduğunuz hepsini takip edebilmektedir. Aksi bir durumda şüpheli duruma düşeceksinizdir.6. Tıklama 2


Bildiğiniz üzere google reklam sektörünün büyük bir çoğunluğu elinde tutmaktadır. Sizin bu zamana kadar tıkladığınız reklamları hangi siteleri dolaştığınızı takip edebilmektedir. Bu söz konusu olduğunda sizin bu zamana kadar hiç reklam tıklamayan birisi olarak neden bir sitede bu denli reklam tıklamaya ilgili olduğunuz hak verirsiniz ki onlarından ilgisini çekecektir...


7. Tıklama 3

Neden insanlar bu siteye direkt olarak ( Url kısmına tam adres yazılarak) bağlanıyor ve niçin reklam tıklamaya bu kadar istekli ? Bu Google amcanın sorduğu bir çok sorudan sadece biri...


8. Other Google Services

ınsanlar diyebilirki ben adsense girmiyorum aynı bilgisayardan ama banladılar hesabını neden?

Google, adsense harici, bizlere bir çok olanak sağlamaktadır.Bunlardan bazılar; Gmail, Google Earth, Google Calendar, Google Seach, Google Toolbar, Google Talk, Google Sitemap, Google Sitemap, Blogger, yada YOUTUBE.

şimdi söyleyin ha adsense ha bunlar ne fark eder hepsi bu şirketin elinde..

9. Arama Motoru Sıralaması

Your website is not indexed on any search engine, not linked by any prominent website, but get consistently high traffic? How come people can access your website and click your ads? That will make Google to smell a rat.
Site henüz herhangi bir arama motoru tarafından indexlenmemiş yada herhangi bir site sana link vermemiş.Fakat sen göze çarpar bir şekilde trafiğe sahipsin. Bu insanlar senin websitene nasıl ulaşıyor ve reklamlarını ne için tıklıyor. Google amca işte burada kötü bir koku seziyor..


10. Websitesi Dizaynı

’Lütfen aşağıdaki linki tıklayınız’ veya ’ Bize bağışta bulunmak için reklamları tıklayınız’ Bu şekilde ziyaretçileri cesaretlendiri bildirimler vermek hoş karşılanmıyor. Ayrıca Google amca sitenize giren kişilerin devamiyetinide göz önünde bulunduruyor tabikide.


11. Reklam Verenlerin Kazanma Oranları

Ad click is one thing. But does it bring value to the advertisers? If none of the clicks on your site translate to conversion to the advertiser, you are in trouble. First the Smart-Pricing hits, then your AdSense account disabled.

Reklam tıklamak önemli bir husustur. Fakat sitenizden gelen tıklamalar reklam verene bir kazanç sağlamıyorsa işin rengi değişiyor. ılk önce tıklama başına oran düşüyor sonrasında ise adsense hesabınız bloke oluyor. Bu çoğu insana adil bir davranış gibi gelmiyor, haklısınız da aslında. Fakat adamların çiftlikleri, adamların oyunları...


Etiketler:adsense, adsense banlanma sebepleri, adsense geçersiz tıklama, adsense nedir, adsenseden banlanmamak için ne yapmamız gerek, geçersiz adsense tıklama, adsense kurallar, ban sebebi, neden ban yerim, niçin banlandım,
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst