Google Botu Neyi Sever - Google Rıfkı...

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Hepimiz her geçen gün büyük umutlarla web siteleri açıyoruz. Genelde hızlıca bir tema seçip, wordpress kurup, all in one seoyu atıp, site başlığı ve açıklama kısımlarına çıkmak istediğimiz kelimeleri döşeyip deli gibi 2 gün içerik girip 3. gün bıkıp bırakıyoruz. Bu durum aslen bizle alakalı değil. Yetiştirilme tarzımızla alakalı. Aslen çok büyük işler başarabilecek bir milletiz ama bazen kolaya kaçıyoruz.

Basitçe bir örnek: Üniversitede okuyan Mahmut; vize sınavlarının başlamasına 3 gün kala deli gibi arkadaşlarından notlar toplar, fotokopiler çeker. Renkli renkli kalemler alır. Not ve karalama için kağıtlar alır. Gelir eve oturur Fatma bi mesaj atar pişt hu huuu diye bırakır notu motu gider cafelerde gezer. 2 gün Fatma senin Ayşegül benim koşturur. Son gece gelir çatar. Tüm notları yığar büyük bir azimle başlar 2 saat çalışır uğraşır durar sonra gece saat 5 gibi acil servise gider rapor alır (Ben gece 5 te kalkar gider rapor almaya çalışırdım. Sapasağlam gittiğim acilde iğne yeyip elimde 2 günlük raporla çıkmışlığım vardır. Yani role okadar kaptırırdım ki gider hasta gibi eve yatardım )

Sınavlarda bu böyle ama Türk Milleti yumurta g… dayandımı ne yapar eder başarır ve o okulu bitirir. Biz böyleyiz kısaca bende öyleyim. Genelde basite kaçar, hızlıca 2 saatte netice almayı isterim.

Kısaca: Kız tavlamak için uğraştığımız kadar, akıl fikir yürütttüğümüz kadar web sitelerimize uğraşsak, beyin fırtınası yapsak emin olun en az kazananımız şu an aylık 2000$ para kazanırdı. Kısaca biz zekiyiz; hatta aşırı zekiyiz ki basite kaçıp kolay yoldan işleri halletmeye çalışıyoruz.

şimdi bir benzetme ile Google nasıl düşünüyor, Seo olarak bizleri nasıl değerlendiriyor açıklamak istiyorum;


Ben Google Botu Rıfkı

Google Botu Rıfkı ben. Datacenterden verdiler şamarı (komutu) çıktım yola. Yabancı sitelere gittim Facebook’ a girdim bir de ne göreyim. Öyle bir ortam yapmışlarki insanlar kendileri paylaşımlar yapıyor, kendileri içerikler üretiyor. Bu harikaaa ! Ben burda bi köşede tezgah açayım kim ne ekledi ufak ufak Google abiye bildireyim aramalara dahil etsin. Seo yapmışmı, description girmişmi, site içi seo vs yapmışmı umrumda değil. Burda insanlar kendileri paylaşım yapmış arkadaş. Ben alır veririm Google’ ye indexler en tepelere atar oda. (Hımm du bakıyım Fatmanur değilmi bu ya. Süleyman Abi’ nin takıldığı kız. Vay anasını ne resimler varmış arkadaş bu kızın profilinde.) der ve gezer Rıfkı.

Açıklama: Kısaca Rıfkı eğer büyük bir site isen; paylaşımı site sahibi değil kullanıcılar yapıyorsa oraya tezgay açar, kendi çapında ufak bi sofra kurar ufak ufak rakı balık takılır. Ne backlinke bakar, ne descriptiona, ne site içi seoya, ne titleye bakar. Zaten bu kriterleri kullanıcılar yerine getirir. Backlinki de verir içeriği de girer.

Rıfkı günlerden bir gün sıkılır şöyle bir google.com.tr de neler var bakınayım der başlar gezinmeye. Metinle Hakkı iki kafadar webmaster. Bir site kurmuşlar;

Title: Bilmemne video izle, videoizle, video izleme, izle, bidaha izle
Description: Hemen video izle, tüm dünyadaki videolar, her video izle burada, en iyi youtubeden filan güzel videoları izle, izle, izle be ne olur..

Hadi neyse belki içerik güzeldir der girer bakar komple api, rıfkı bir bakar kendi giriş yaptığı kelimede site içerik türetiyor. Herşey api ile youtubeden, sağdan soldan. Rıfkı şaşkın. Dünyada ilk defa böyle olaylarla google.com.tr de karşılaşmış. (Türk Milletini bu yönüyle takdir ederim. Her zaman yaratıcıyızdır. )Hemen Google abisine abi böyle böyle Metinle Hakkı diye 2 eleman var şöyle yapmış. Napıcam bilemedim sana danışayım istedim deri. Google şöyle bir durur; hımm der. Verir bir kitap Rıfkı kitabı alır açar okur anlar. ışte şunu yapmışsa şunu yap, şu sayıdan fazla backlink şu kadar sürede geliyorsa – bilmemkaça at sandboxa sok. Rıfkı bakar anlamaya çalışır. Çay demler saatlerce oturur kitabı okur. Sonra kalkar gider Metinle Hakkının siteye bakar bir günde 300 web 2.0 profil backlink, 3000 wiki, 200 tanıtım yazısı 1 haftada. Bakar bir şöyle bi düşünür sonra komple siler atar spam diye. Tabi Metinle Hakkı moral bozukluğu, depresif tavırlar, 50 lira kayıp ve siler siteyi geçer.

Rıfkı düşer yollara gezinir, dolanır, özgün içerik yazan siteleri belirler elleşmez. Diğerlerini oyun oynar gibi bir aşağı bir yukarı sallar durar. Dener bakar napıyor bunlar diye kısaca.

şimdi gerçeklere dönelim biraz Rıfkı şunları Sever;

Rıfkı Komple Flash ile oluşturulmuş siteleri pek sevmez. Okusa da tat vermez. (Flash ile zenginleştirilmiş siteler iyidir. Ama komple flash siteler seo açısından sıkıntı demek.)
Her gün belirli bir düzenle giden işleri sever. (Backlinkte de içerikte de. Bir gün 1 diğer gün 50, ertesi gün hiç içerik girmemek olmaz.)
Sosyal adamları sever.
Google servislerini kullananları sever. (Analytcs, Google Docs Formları, Youtube vs)
Başka sitelerin tavsiye ettiği siteleri sever. Doğal olmayan şekilde tavsiyeler varsa algılar ve cezalandırır.
Süleyman Abi’ nin manitayı sever. (Botlar burayı özellikle öne çıkarsın diye altını çizdim)

Kısaca arkadaşlar sitelere birer kız arkadaş gibi davranmalıyız. Nazik, kibar olmalıyız. Agrasif backlink alımları yaparsak çeker gider, otomatik işlemler yapar otomatiğe bağlarsak çeker gider(Rss Graffiti), az ve kalitesiz içerik girersek naz yapar.

Google Bot sitemize girince bir çok kritere göre değerlendirme yapıyor. Farklı bir yazımda belirleyebildiğim tüm Google değerlendirme kriterlerini yazacağım.

Rıfkıdan sevgilerle

r10 cryptosam'a teşekkürler
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat|  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst