Google News kayıt olma yöntemleri

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Google Haberler'e kayıt, site ekleme nasıl yapılır. Google New'e nasıl kayıt olunur? Google News'e site ekleme yöntemleri.. Google News kayıt olma yöntemleri
Google Haberler kategorisinde sitenizin yer almasını mı istiyorsunuz?

Öncelikle sizin ve sitenizin buna hazır olması gerekir. Çünkü Google News dediğimiz Google Haberler'in mantığı normal aramalardan farklı çalışıyor. Google News sizden daha profesyonel olmanızı istiyor.

Fakat şunu da belirtelim ki, Google News'e kayıt olduğunuzda hitlerinizde müthiş bir artış göreceksiniz. Yani profesyonelleşmek için harcadığınız emek, zaman ve maliyetlerin karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çünkü Google Haberler bölümünde çıkacak bir haberiniz size bir anda binlerce hit gönderecektir.

Peki Google News'e kayıt olmak için, Google bizim sitemizden neler bekliyor? Google Haberlerin kriterleri neler? Bu soruların cevabını verelim:

Öncelikle yazı arşiviniz geniş mi? Siteniz yeni bir site ve arşiviniz çok zayıfsa Google News'e kayıt olmayı denemeyin bile.

Siteniz Güncel mi?

Google News'in en çok dikkat ettiği meselelerden biri de bu. Siteniz hergün güncelleniyor mu?

Sitenizin hergün güncellenen bir site olması gerekmektedir. Ve bu güncellenen haberlerin de, gündemden düşmeden yayınlanması gerekir.

Sitenizin içeriğinin tamamı kopy/past yani kopyala yapıştır şeklinde diğer sitelerden alıntı olmamalı. Google News'in sadece orjinal ve özgün haber siteleri Haberler kategorisine kaydeder diye bir kuralı yok. Fakat içeriğinizin en az yarıya yakını özgün makaleler içermeli. Haberlerinizde özel haber ve araştırma, röportaj gibi konulara yer vermelisiniz.

Sitenizin kurumsal bir yüzü olmalı. Künye ve iletişim sayfaları kesinlikle olmalı. Google sitenize giriş yaptığında "Ben kiminle muhatabım?" yada "Bu site kimin?" "Bu sitenin yazarları kim?" gibisinden soruların cevabına ulaşabilmeli. Yazının başında da söylediğimiz gibi Google News sizden profesyonellik aramaktadır.

Künye bölümünüz uydurma olmamalı. Yazarların gerçek yazar olmalı. Yazar kadronuzda abartma kesinlikle yapmamalısınız.

Sitenizin teknik alt yapısı, yazılımı ve tasarımı da önemlidir. Hantal bir yapısı olmamalı. Dahası sitenize giren bir kişi sitenizdeki kategorilere rahatlıkla ulaşabilmeli.

Hitiniz gerçek hit olmalı. Hile ve aldatma yöntemleri hit çeken siteleri Google hemen fark eder ve onları kalıcı olmak üzere Google Haberler kategorisine almaz. Bunun için sitenizde hile ile ilgili en ufak bir aldatma yöntemi olmamalıdır.

Tabii sitenizin hiti iyi derecede olmalıdır. Ziyaretçisi olmayan bir site Google News'e nasıl girebilir? Hiti az olan bir site zaten bu bahsettiğimiz maddeleri uygulamıyordur da diyebiliriz.

Sitenizin ziyaretçilerinin büyük bir kısmının arama motorlarından geliyor olması gerekir. Arama motorlarında çıkmayan bir sitenin yazılımı ve tasarımı zaten iyi değildir de diyebiliriz.

Google haberlere kayıt olma yöntemlerinin bir diğer kuralı da web sitenizin yada haber sitenizin yeni bir site olmaması gerekmektedir.

Sitenizin içeriği de oldukça önemlidir. Sağlık sitesi açtıysanız, sağlıkla ilgili geniş bir arşiviniz olmalıdır. Ve az önce dediğimiz gibi bu arşivin büyük miktarı özgün olmalıdır. Sağlık sitesi açıp da içeriğinde müzik yada teknoloji konuları olmamalıdır. Yani sitenizin konusu ne ise sadece onunla ilgili içerik olmalıdır.

Haber başlıkları ile içerik de uyumlu olmalıdır. "Alex'in gollerini izle" başlığı altında gerçekten bir video içeriği olan bir haber olmalıdır. Yada bu başlık içinde Alex’in golü yerine Ronaldo'nun golü olmamalıdır.

Google News'e kayıt olmanın diğer bir kuralı, imla kuralları. Sitenizin tüm içeriği imla kurallarına uygun olmalıdır.

Sitenizde kırık link ve başlıklar olmamalıdır.

Google News'e kayıt olmak için bu maddelerin tamamını dikkate almalısınız. Bu maddeler konusunda bir eksiğiniz yoksa ve Google Haberler kategorisinde çıkmak istiyorsanız Google News'e başvurun. Yaklaşık olarak bir ay siteniz incelenecektir. Ve eğer bu kriterlerde eksiğiniz yoksa büyük bir olasılıkla Google sitenizi Google News kategorisine kaydedecektir.

Yani Google Haberler bölümünde siteniz yer alacaktır.

Anahtar Kelimeler: Google News, Haberler, Google, Kayıt, Olma, google news kayıt, nasıl yapılır, google haberler bölümüne kayıt yapma, google news üye olma, siteni google newse ekleme
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst