Hadis-i şerif Deryası

Enes bin Malik hazretleri Rasûlüllah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in şöyle buyurduğunu rivayet etmektedir:

“Hayırlı bir işe vesile olan, onu yapan gibidir.”
Tirmizî, ılim, 14


Peygamber Efendimiz (S.A.V) buyurdular ki:

"Utanmak ve susmayı seçmek imandan birer bölümdür. Kötü sözle bereber, konuşmada herkesi geçmek ve herkesi ağzına baktırmak için güzel konuşmaya çalışmak ise nifaktan bir bölümdür."

Çünkü bu ikincisinin kaynağı kendini beğenmek ve kibirdir.Lüzumsuz ve manasız sözleri söyleye söyleye halkı rahatsız etmekte ne mana vardır. Dostlarını, kardeşlerini ve beraber oturduğun kimseleri rahatsız etmek haramdır. Bunun bir manası da, güya herşeyi kendisi biliyor da, yanında bulunduğu topluluk içinde kimse birşeyi bilmiyormuş gibi,saygısızlığı da neticelendireceği için, kainatın efendisi Rasul (A.S) onları münafıklar zümresine dahil buyurmuşlardır.Dünyada tıpkı garip hatta bir yolcu gibi davran

Buhari rikak 3, tirmizi zühd 25

Birgün, Peygamberimiz ellerini kaldırmış, “Allahım, ümmetimi koru, ümmetime acı!” diye ağlayarak dua ederken, Yüce Allah, Cebrail’e buyurdu ki: “Ey Cebrail! Gerçi Rabbin herşeyi bilir; ama sen git, Muhammed’e niçin ağladığını sor.” Cebrail geldiğinde, Peygamberimiz, ona, ümmeti için ağladığını söyledi. Cebrail Allah huzuruna dönüp durumu anlattı. Yüce Allah buyurdu ki: “Ey Cebrail, Muhammed’e git ve şunu söyle: Biz seni ümmetin hakkında hoşnut edeceğiz ve asla üzmeyeceğiz.”

Müslim, ıman: 346
Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

Yiyiniz, tasadduk ediniz, giyiniz. Fakat bunları yaparken israfa ve tekebbüre kaçmayınız.

Nesâi, Zekat 66
Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

Sevindirin, nefret ettirmeyin, kolaylaştırın, zorlaştırmayın.


Müslim, Cihad 6

 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst