Hakkari'deki 24 şehidin isimleri belli oldu

Ebru

New Member


Hakkari’de PKK ile Mehmetçik arasında dün gece çıkan ve sabaha kadar süren çatışmada 24 askerimiz şehit oldu. Çtışma sonrası askerimiz Kuzey Irak’a havadan ve karadan girerek operasyon başlattı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde, terör örgütü mensupları emniyet ve jandarma binalarına ateş açtı.

PKK’lı kalabalık terörist grupları saat 01.00’den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca’ya takviye gönderildi.

Kekliktepe’deki askeri birliğe yönelik PKK saldırısında ilk bilgilere göre 24 askerin şehit düştüğü ve 22 askerin yaralandığı bilgisi geldi.

ÇUKURCA’DA ÇATIşMA SÜRÜYOR

Çukurca’da ilçe merkezinde PKK lı teröristlerin askeri birliklerle emniyet müdürlüğüne düzenlediği eş zamanlı saldırının ardından çıkan çatışma Kazanvadisi Haskel Dağı bölgesinde sürüyor. Heronların tespit ettiği PKK’lı teröristlerin geçiş güzergahlarına kobralar bomba yağdırıyor.

Bitlis Güroymak’ta da dün akşama doğru meydana gelen patlamada 5 polisimiz de şehit olurken, 3 vatandaşımız da hayatını kaybetmişti. Bu olayın ardından PKK’lı teröristlerce çatışmaya giren güvenlik güçlerimizden çok sayıda şehit olduğu bilgisi geldi.


ıçişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şehitlerin isimleri şöyle:

'Jandarma Üsteğmen Murat Bek (Yozgat), Jandarma Kıdemli Başçavuş ıbrahim Geçer (Konya), Piyade Astsubay Bilal Özcan (ıstanbul), Piyade Uzman Çavuş Halil Özdoğru (Sinop), Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan (Çorum), Piyade Uzman Onbaşı Reşit Eracan (Elazığ), Piyade Çavuş Koray Özel (Adana), Piyade Çavuş Yunus Yılmaz (Ankara), Piyade Çavuş Birol Elmas (Sakarya), Piyade Onbaşı Mesut Cengiz (Hatay), Piyade Onbaşı Mesut Kazanç (Erzurum), Piyade Onbaşı Yavuz Çoban (Aksaray), Piyade Onbaşı Fikret Özer (Samsun), Piyade Onbaşı Hüseyin Güldal (Kocaeli), Piyade Onbaşı Soner Ateşsaçan (Artvin), Jandarma Er Eyüp Çolakoğlu (ıstanbul), Piyade Er ıdris Çam (Kahramanmaraş), Piyade Er Fevzi Kazak (Gaziantep), Piyade Er Mehmet Çetin (Aydın), Piyade Er Süleyman Kalkan (Isparta), Piyade Er Ahmet Tunçer (Bitlis), Piyade Er Mehmet Ağgedik (Elazığ), Piyade Er Ramazan Akın (Ağrı), Piyade Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli)'


'Kurbanımızı Bayram'dan önce kestik'

Hakkâri’deki saldırının ardından şehitlerin isimleri belli olmaya başladı. ılk ateş ıstanbul, Konya ve Yozgat'a düştü. 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş ıbrahim Geçer’in annesi, ''Biz kurbanımızı Kurban Bayramı'ndan önce kestik'' diyerek gözyaşı döktü.

Hakkâri’nin Çukurca ılçesi’ndeki PKK saldırısında şehit düşen 24 askerin kimlikleri belli olmaya başladı.

Üsteğmen Murat Bek’in acı haberi, ailesine Yozgat’ın Söğütlüyayla Köyü’nde verildi.

şehidin annesi Elmas Bek, askeri araçların evinin önünde durduğunu görünce feryat etti. Ağlayarak askerlere sarılıp daha sonra yere yığılan anne Elmas Bek'e sağlık görevlileri müdahale etti. Sağlık görevlileri kalp hastası baba Abdullah Bek'e de ilaçlarını verip sakinleştirmeye çalıştı. Anne Elmas Bek, “Yavrum nerede, yavrum bu şekilde mi gelecektin, senin yerine ben ölseydim” diye ağıtlar yaktı.

Nişanlı olduğu öğrenilen Üsteğmen Murat Bek'in yakın zamanda düğün yapmayı planladığı belirtildi.

10 GÜN ÖNCE KURBANLIK ALMIş

şehit olan askerlerden 36 yaşındaki Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş ıbrahim Geçer’den geriye ise, bir sosyal paylaşım sitesinde Çukurca’daki timiyle birlikte çektirdiği ve Ağustos ayında paylaştığı hatıra fotoğrafı kaldı.

şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş ıbrahim Geçer’in acı haberini Yazla Beldesi’nde oturan 60 yaşındaki annesi Fatma Geçer’e, Akşehir Garnizon Komutanlığı’nda görevli subaylar ile Yazla Belde Belediye Başkanı Ömer Pınar verdi. Acı haberi alan Fatma Geçer, sinir krizi geçirdi. Fatma Geçer, yakınları tarafından sakinleştirilirken Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası’ndan emekli 65 yaşındaki eşi Mehmet Geçer’in ise 1.5 yıl önce karaciğer kanserinden yaşamını yitirdiği belirtildi.

3 kardeş olan şehit Geçer’in, ıstanbul’da oturan eniştesi Bekir Ceylan, "ıbrahim, 16 yıllık evliydi. Eşi Ayşe Geçer, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. Kaynım da yaklaşık 3 yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde kaldı. Yaklaşık 3.5 ay önce astsubaylığa geri döndü ve Hakkari Çukurca’da göreve başladı. 6 Ekim tarihinde de eşi Ayşe Geçer’den şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. 14 yaşındaki oğlu Mehmet Batuhan ile 16 yaşındaki Murat Geçer, annesiyle birlikte kalıyor" dedi.

şehit Astsubay ıbrahim Geçer’in yaklaşık 10 gün önce Yazla Beldesi’ne geldiğini söyleyen Bekir Ceylan, "Yaklaşık 10 gün önce annesinin yanındaydı. Hatta kurbanlık almışlar. Sonra da görev yerine döndü" dedi.

şehidin annesi Fatma Geçer, ''Biz kurbanımızı Kurban Bayramı'ndan önce kestik'' diyerek gözyaşı döktü.

'DÜN ANNESıYLE KONUşMUş'

şehit Eyüp Çolakoğlu'nun ıstanbul'daki ailesi, acı haberle yıkıldı. şehidin üvey babası Yaşar Ergin, "En son dün annesiyle konuşmuş. ızne geleceğini söylemiş ama nasip olmadı. 7 aylık askerdi" dedi.

Çolakoğlu'nun şehit olduğu haberi, askeri yetkililer tarafından ıstanbul Avcılar'da oturan aileye ulaştırıldı. şehidin ailesi, gelen acı haberle adeta yıkıldı. Binaya Türk Bayrağı asılırken, evin önünde ambulanslar hazır bekletildi.

ÇAVUş YUNUS YILMAZ (ANKARA)

Hakkari’nin Çukurca ve YükseKova ilçelerinde PKK’lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Yunus Yılmaz’ın, Ankara Pursaklar’daki baba ocağına ateş düştü.

02.00'DE BABASINI ARADI

Acı haberi alan Yılmaz ailesi sinir krizleri geçirirken, şehit Yunus Yılmaz’ın, gece saat 02.00’de babasını aradığı ve çatışmayı babasına haber verdiği öğrenildi.

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde düzenlenen saldırıda şehit düşen askerlerden biri de Çavuş Yunus Yılmaz’dı. şehit Yılmaz’ın askerliğini bitirmesine 3 ay kalmıştı. Ancak tezkeresini alamadı, dün geceki saldırıda hain kurşunların hedefi oldu.

şehit Yılmaz’ın ölüm haberi, Ankara Pursaklar’daki evine ateş düşürdü. Acı haber, muvazzaf askerler tarafından eve iletilmek üzere getirildiğine evde sadece baba Hasan Yılmaz vardı. Anne Nursima Hanım Yılmaz ile evin diğer fertleri Gök köyünde idi. Baba Yılmaz, haberi aldığında sinir krizleri geçirdi. Eve gelen şehit yakınları ise tepki gösterdi, teröre lanet okudu. şehit Yılmaz’ın cenazesinin, yarın Kalacık'a bağlı Göl köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

ACI HABER EYÜP ÇOLAKOğLU'NUN AVCILAR'DAKı EVıNE ULAşTI

Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan 24 asker arasında yer alan Eyüp Çolakoğlu'nun ıstanbul'daki ailesi, acı haberle yıkıldı.

Eyüp Çolakoğlu'nun şehit olduğu haberi, askeri yetkililer tarafından ıstanbul Avcılar'da oturan aileye ulaştırıldı. şehidin ailesi, gelen acı haberle adeta yıkıldı. Binaya Türk bayrağı asılırken, evin önünde ambulanslar hazır bekletiliyor.

PKK'nın Hakkari-Çukurca'daki hain saldırısında şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli olmaya başladı.

Hakkari'nin Çukurca ılçesi'nde güvenlik güçleri ve sınırdaki askeri birliğe PKK'lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırıda 24 asker şehit düştü. şehitlerden üçünün ismi belli oldu.

şehit ateşi Konya'nın Akşehir ılçesi'ne ve Yozgat'a düştü. 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş ıbrahim Geçer'in Akşehir'deki ailesi ve Üsteğmen Murat Bek'in Yozgat'taki ailesinde yas var.

ıSTANBUL...

Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan 26 asker arasında yer alan Eyüp Çolakoğlu'nun ıstanbul'daki ailesi, acı haberle yıkıldı. Eyüp Çolakoğlu'nun şehit olduğu haberi, askeri yetkililer tarafından ıstanbul Avcılar'da oturan aileye ulaştırıldı. şehidin ailesi, gelen acı haberle adeta yıkıldı. Binaya Türk bayrağı asılırken, evin önünde ambulanslar hazır bekletiliyor.

KONYA...

Hakkâri’nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırılarda şehit olan 26 askerden birinin, Konya'nın Akşehir ilçesi nüfusuna kayıtlı Jandarma Başçavuş ıbrahim Geçer (36) olduğu öğrenildi.

ıki çocuk babası olan şehit Başçavuş Geçer'in ailesine acı haber yetkililer tarafından ulaştırıldı.

YOZGAT...

Hakkari Çukurca’da terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Üsteğmen Murat Bek’in acı haberi Yozgat’taki baba ocağına ulaştı. şehidin annesi acı haber üzerine fenalık geçirerek, komutanlara ‘yavrumu getirin’ diye feryat etti.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst