Hangi Branştan Kaç Öğretmen Atanacak ? (Analiz)

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Milli eğitim Bakanı'nın değişmesiyle bu sene atamada farklı bir uygulamaya geçileceği konuşuluyor. Bakan Avcı yığılma olan branşlara biraz daha ağırlık verileceğini söylemişti geçtiğimiz aylarda.

Geçen yıllarda yapılan öğretmen atamalarında yığılma olan branşlar dikkate alınmadı. Tam aksine hiç mezunu bulunmayan bazı bölümlerde taban puanlar 40'lara kadar düştü. Bu da demek oluyor ki, kişinin atanması için sınava girip çıkması yeterli.

Bu durum mezunlar arasında çokça dile getirildi ve eleştirildi. Ataması yapılmayan öğretmenler bu durumu protesto etmek amacıyla yürüyüşler düzenlediler. Bakan Avcı bu görüntüye seyirci kalmayacağını, yığılma olan branşların önünün açılması için farlkı uygulamaları devreye sokacaklarını belirtmişti.

Nedir bu farklı uygulamalar ?

ılk olarak yapılacak öğretmen atamalarında yığılan branşların kontenjanların bir nebze de olsa eski dönemlere göre artırılacağı söylenebilir.

Bunun dışında öğretmenlik okuyup da, mezunlarının yığılması sebebiyle ataması gerçekleştirilemeyen bölümlere memurluk yolunun açılması sağlanabilir.

Örneğin Matematik öğretmenliği mezunlarına memur alımlarında sadece onların seçebileceği bölümlerin açılması.

Sosyal bilgiler öğretmenliği bölümü yığılmanın en fazla olduğu bölüm. Örneğin kütüphane görevlisi alımında sadece sosyal Bilgiler mezunlarının tercih yapabilmelerinin önünün açılması sağlanabilir.

2013 yılı öğretmen atamaları için hangi branştan kaç öğretmen alınacak ?

Yeni bakanın söylemlerine dayanarak geçmiş yılları da dikkate alarak bir çizelge oluşturduk.

ışte 2013 öğretmen alımında muhtemel tablo :* Bu listedekiler resmi branş dağılımı anlamına gelmez !


Öğretmen ılk atama Branş Dağılımını PDF olarak indirmek için Tıklayın


[attachment=1613]


Etiketler: Hangi branştan kaç öğretmen, 2013 öğretmen atama branş dağılımı, sosyal bilgiler kaç öğretmen atanacak 2013, atama 2013, bölümlere göre kontenjanlar, branş dağılımı 2013, öğretmen atama dağılımı, bölümünden kaç öğretmen atanacak ? ,
 

Ekli dosyalar

tato

New Member
mrblar hocam acaba bu alınacak öğretmen listesinin nasıl bir yöntemle yayınlandığını bizle paylaşırsanız daha fazla bir bilgimiz olabilir hani neye göre bu rakamlar çıktı ortaya beden eğitimi benim için önemli bilgi verirseniz çok sevinirim
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst