Havuz Kimyasalları

ertkn46

New Member
Havuz Kimyasalları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

https://www.havuzmarketiniz.com/kategori/havuz-kimyasallari-1


Havuzlar, zamanla kirlenen ve içinde insan sağlığını tehdit eden oluşumların baş göstermesine neden olan alanlardır. Bu zararlı durumun önüne geçilmesi amacıyla kullanılan ilaçlara havuz kimyasalları denilmekte olup bunlar, sıvı ve toz halinde bulunabilmektedir. Çok çeşitli ve farklı olan bu ürünlerin başında ise klor gelmektedir. Havuz suyu çoğunlukla klor ile korunmakta olup bakteri ve mikropların uzak tutulması sağlanır.
Havuzlarda kullanımı gerekli olan bir diğer ürün ise yosun önleyici ve öldürücü kimyasallardır. Kimse yosunlu bir suda yüzmek istemez ve sağlıklı bir durum da değildir. Bu sebeple sağlık ve temizlik için ürünün temini çok önemlidir. Havuzlarda korunması gereken belli bir ph değeri bulunmaktadır. Bu değeri stabil tutmak için de çeşitli ürünler kullanılır. Ayrıca havuzda filtrelenemeyen partiküller için topaklayıcı ürünleri de havuz temizliği için önemlidir.

Çeşitleri Bakımından Havuz Kimyasalları

Şahsi havuzlarda da ticari amaçlı havuzlarda da doğru adımlar atılmadığı takdirde yosun sorunu ciddi şekilde baş ağrıtabilir. Çeşitli yosun önleyici kimyasalları bulunmaktadır. Havuzun parlaklığı da önemli bir konudur ve parlatıcı çöktürücü ürünleri kullanıldığında kimyasalın dibe çöktüğünden emin olmak gerekir. Korozyonu önlemek için alınan ürünlerde de aynı hassasiyeti göstermek mühimdir.
Yüksek ph oluştuğu zaman kalker ortaya çıkarak havuz suyunu bulanıklaştırarak süt rengi bir görünüm oluşur. Bunun önüne geçmek için suyun renk durumuna göre tanımlamalarda bulunarak uygun kimyasal ürünün kullanımı gerçekleştirilmelidir. Yağmurun ve fırtınanın olduğu günlerde suyun sıcaklığı artar. Bu durumda da şok klorlama işlemi gerçekleştirilir.

Havuz Kimyasallarının Kullanım Miktarları

Havuz temizliği için tercih edilen her ürünün kullanım miktarı birbirinden farklı olacaktır. Bu miktar genellikle havuzun büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle havuz kimyasalları kullanırken havuzun ebatları göz önüne alınmalıdır. Bunun yanı sıra kullanım miktarını belirlemede otomatik ölçüm ve dozlama yapan otomasyon sistemleri de bulunmaktadır. Kullanım miktarını belirmek için kullanılan bir yöntem de havuz suyunun test ölçüm kitlerinin kullanılmasıdır.Kimyasalları havuz suyuna karıştırma esnasında muhakkak uzman kapsamında yaklaşmak önemlidir. Alanda bilgi sahibi olunmadığı takdirde profesyonel destek alınmalıdır.

Havuz Kimyasalları : https://www.havuzmarketiniz.com

 
Son düzenleme:
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst