ılköğretim Öğretmenini Küçümsedi

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Eğitim Bir Sen, ilköğretim öğretmenlerini küçümseyen, lise branş öğretmeninin ilköğretim öğretmeninden üstün olduğunu îma eden bir açıklama yaptı. Eğitim Bir Sen ıstanbul 4 No’lu şube Başkanı Talat YAVUZ‘un ÖSYM’yi eleştiren basın açıklaması, Eğitim Bir Sen’in öğretmenlere bakış açısını da ortaya koydu.
sınav sistemi ve alınan önlemler eleştirilirken kullanılan ifadelerden biri de “Bazı salonlarda salon başkanı ilköğretim okulu sınıf öğretmeni, gözetmen liseden branş öğretmeniydi.” ifadesi oldu. Cümleden de anlaşılacağı üzere Eğitim Bir Sen ıstanbul 4 Nolu şube Başkanı lise öğretmeninin ilköğretim öğretmenlerinden üstün olduğunu düşünmekte. Yazının tamamına bakıldığında bu durumun bir yanlış anlama ya da anlatmadan ibaret olmadığı ortaya çıkmakta.
Bu açıklama sadece ilköğretim öğretmenlerince değil, tüm eğitimciler tarafından büyük tepki ile karşılandı.

Tepkisini dile getiren ilköğretimde görevli öğretmenler, “ilköğretim sınıf öğretmenleri de diğer tüm öğretmenler kadar görevini gerektiği şekilde yerine getirmektedir. Bir öğretmenin diğer öğretmene görev yaptığı kurum itibariyle bir üstünlüğü söz konusu olamaz” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamanın Eğitim Bir Sen Genel Merkezi‘nin resmi internet sitesinde de yer alması, Eğitim Bir Sen Genel Merkezi‘nin de bu bakış açısını onayladığını göstermekte.

Eğitim Bir Sen ıstanbul 4 Nolu şube Başkanı Talat Yavuz açıklamasına “ÖSYM, öğretmenleri aşağılamadan görevlendirebileceği bir sistem kurmalıdır.” şeklinde başlamakta, sözlerine “Bazı salonlarda salon başkanı ilköğretim okulu sınıf öğretmeni, gözetmen liseden branş öğretmeniydi.” diye devam ederek görevlendirmelerdeki “çarpıklıklara” dikkat çekmekte.

KAYNAK: http://www.egitimbirsen.org.tr/detay.php?cid=29&id=138776

kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz.