Instagram mavi tik nasıl alınır? Videolu anlatım

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Mavi tik olarak bilinen işlem aslında, Instagram üzerindeki haklarını korumak ve telif altına almak isteyen kullanıcıların başvurduğu Instagram hesap onaylama işlemidir. Bu işlem gerçekleştiği takdirde hesapta kullanıcı adının yanına mavi tik işareti eklenir. Yakın geçmişe kadar Instagram mavi tik işlemini kendi kriterlerine bakarak otomatik olarak onaylı hesap kategorisine alıyordu. Yani mavi tik için kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmıyordu. Fakat bu durum günümüzde geçerli değil. Artık kişiler kendileri onaylı hesaba geçebilmek için uğraşıyorlar. Peki ünlülere ve tanınmış kişilere verilen bu mavi tik nasıl alınıyor? Hangi işlemleri gerçekleştirmek gerekiyor?


Instagram mavi tik için şartlar neler?
Aslında Instagramda mavi tik alma işlemi gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde çok da zor bir işlem değil. Fakat öncelikle bir başvuruda bulunmanız gerekiyor. Instagram hesabı üzerinden yapabileceğiniz başvuruyu Ayarlar bölümünden ‘’Doğrulama İste’’ye tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Burada adınızı ve soyadınızı girerek, koşulları karşılayan bir kimlik belgesi göndermek yeterli olacaktır. Eğer ayarlar kısmında doğrulama sekmesiyle karşılaşmazsanız, yine Ayarlar bölümünden Destek başlığı altında Sorun Bildir butonu ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Özelliği Seç kısmında profilinizi seçerek, hesabınızın neden doğrulanması gerektiğini açıklayan bir yazı ile birlikte bilgilerinizi gönderirseniz yine başvuru yapmış olarak görünebilirsiniz. Bu aşamaları gerçekleştirmek için dikkatli olmalısınız, çünkü bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor.

Instagram mavi tik sembolü
Instagramda mavi tik
Instagram mavi tik sembolü

Instagram da mavi tik sembolü alabilmeniz için bazı şartları bulunuyor. Bu şartları incelemek gerekirse;

Hesabınız özgün olmalı
Özgün olmak: Hesabınızın gerçek bir kişiyi temsil etmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra tescillenmiş bir işletme ya da kurum özelliğini gösteren hesaplar da mavi tik alma hakkına sahip olacaklardır.

Hesabınız benzersiz olmalı
Benzersiz olmak: Hesabınızın temsil ettiği kişi ya da işletmeyi benzersiz bir şekilde varlığını göstermelidir. Bir kişi ya da işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir. Fakat dile özel hesaplar bu konuda bir istisnadır. Genel ilgi alanlarına yönelik hesaplar da Instagram tarafından onaylanmayan hesaplardır.

Mavi tik için eksiksiz bir profil olmalı
Eksiksiz olmak: Mavi tik işareti alabilmek için bir Instagram hesabının eksiksiz olması gerekir. Hesabınız herkese açık olmalı, biyografi bilgisi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olmalıdır. Profiliniz, diğer sosyal medya hesaplarına yönlendiren bağlantıları içeremez.

Aranacak kadar tanınmış olmalı
Dikkate değer olmak: Hesabınız tanınmış, sıkça aratılan bir kişi ya da marka ve kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesaplar incelenir ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanılmaz.

Doğrulama sürecinde asılsız ya da yanıltıcı bilgiler sunan kişiler, doğrulanmış simgelerini de kaybederler ve Instagram, hesabı silmeye yönelik başka işlemler de uygulayabilir. Bu sebeple Instagramda mavi tik almak konusunda dikkatli olmalısınız.

Kaynak
 

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat

Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst